Розпочався навчальний семінар для керівників територіальних органів ДРС

30.05.2017

18789915_433691013667156_1328178244_o-130 травня розпочався семінар-навчання для керівників територіальних органів Державної регуляторної служби України. Зі вступними словами до представників Служби в областях звернулася Голова ДРС Ксенія Ляпіна. Вона розповіла про результати роботи ДРС та актуальні питання реалізації регуляторної політики, а також наголосила на необхідності опанувати територіальними органами нових методів роботи.

Також учасників семінару привітала директор Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Тамара Соляник. Вона побажала успіхів у засвоєнні знань та розповіла про дослідження експертів Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) «Щорічна оцінка ділового клімату» у 2016 році, яке територіальним органам ДРС презентували під час заходу.

Уже другий рік поспіль бізнес позитивно оцінює зміни у регуляторному середовищі України. Про це йдеться у дослідженні. Підприємці позитивно відгукуються про зміни у процедурі реєстрації бізнесу та ситуацію з перевірками. Оцінка процедур, пов’язаних із початком користування приміщеннями, минулого року мала негативне значення, а цього року змінилася на позитивне. В Україні все ще погано із отриманням сертифікатів відповідності та санітарних висновків, регулюванням експортних операцій та адмініструванням і сплатою податків.18817577_433691053667152_1310536767_o

У середньому, 27  тис. 412 грн. у 2016 році витрачали малі та середні підприємства в Україні аби вести бізнес легально. Саме стільки складає вартість дотримання регуляторних вимог МСП України. У 2015 році цей показник був вищим – 29 тис. 761 грн., у першу чергу внаслідок витрат, з якими стикалися МСП під час перевірок.

Нагадаємо, щорічна оцінка ділового клімату (ABCA, Annual Business Climate Assessment) – це щорічне дослідження малого та середнього бізнесу, яке дозволяє здійснювати моніторинг змін, що відбуваються у діловому середовищі. Це – інструмент виявлення бар’єрів на шляху розвитку малого та середнього бізнесу, формування переліку пріоритетних економічних, правових та регуляторних заходів (реформ) для покращення середовища ведення бізнесу в Україні.

Перше дослідження ABCA відбулося наприкінці 2015 року. Друга Щорічна оцінка ділового клімату 2016 проводилася наприкінці 2016 – на початку 2017 року. Спеціально для неї Програма USAID ЛЕВ опитала 1 тисячу 851 представників сектору МСП, які дали оцінку поточного ділового середовища в Україні, визначили основні проблеми бізнесу, а також реформи, яких підприємці очікують від держави. Дослідження ABCA проводиться щорічно та має на меті відслідкувати динаміку змін. Проведене опитування також дозволяє описати сектор МСП в Україні, зрозуміти його структуру та скласти так званий «портрет МСП».

Крім того, з 30 травня по 1 червня 2017 року у рамках семінару-навчання для керівників територіальних органів ДРС плануються тренінги та консультації фахівців центрального апарату Державної регуляторної служби України з питань реалізації державної регуляторної політики в регіонах, законодавчих новацій в ліцензуванні та дозвільній системі, системі державного нагляду (контролю) та інших питань.

Захід організовано ДРС за участі Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні (ЛЕВ)».