Громадська рада при Державній регуляторній службі України звернулася до Кабінету Міністрів України стосовно дерегуляції у сфері господарської діяльності
ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ ДЕРЖАВНІЙ РЕГУЛЯТОРНІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ
01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11
Вих. № 61 від 29.06.2016 р. |
|
Кабінет Міністрів України
Копія: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Громадська рада при Державній регуляторній службі України, що об’єднує представників 35 діючих громадських об’єднань, звертається до Кабінету Міністрів України стосовно дерегуляції у сфері господарської діяльності.
На черговому засіданні Громадської Ради при Державній регуляторній службі України 13 червня 2016 року було обговорено ряд питань щодо дерегуляції у сфері господарської діяльності, зокрема, представники бізнесу висловили стурбованість щодо надмірного регуляторного тиску на діяльність суб’єктів господарювання при провадженні господарської діяльності через вимоги:
– «Порядку формування цін на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2008 року за №373.
– «Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 року за №1222.
– Постанови Кабінету Міністрів України«Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 року за №1548.
За підрахунками суб’єктів господарювання виконання цих постанов приводить до великих витрат суб’єктів господарювання з обслуговування механізму порядку декларування зміни оптово-відпускної ціни, порядку формування собівартості та граничної торгівельної націнки регульованих продуктів (за підсумками 2015 року, середні втрати одного підприємства молочнопереробної галузі складали 53,32 млн. грн., з яких 20,22 млн. грн. безпосередньо від регулювання та 33,1 млн. грн., як недоотриманий дохід від продукції випуск, якої призупинено у зв’язку з регулюванням).
Така ситуація призводить до пониження кредитного рейтингу підприємств через низькі результати фінансово-господарської діяльностіта, і в свою чергу, до неготовності підприємств до конкуренції в межах зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.
Зменшення регуляторного впливу на структуру собівартості продукції вітчизняного товаровиробника дасть можливість зменшити ціну товарів через вилучення із собівартості продукції статей витрат формування, яких є результатом державного регулювання.
Враховуючи вищезазначене, просимо надати доручення всім зацікавленим органам влади розробити дієвий механізм державного регулювання виробництва та реалізації продуктів харчування, з метою зняття додаткових витрат з суб’єктів господарювання, а також опрацювати питання щодо можливості скасування зазначених постанов.
Від впровадження ефективного механізму державного регулювання виробництва та реалізації продуктів харчуваннябуде залежати практичне поліпшення умов ведення бізнесу та розширення свободи підприємницької діяльності в багатьох галузях виробництва.
З повагою,
Голова Громадської ради при
Державній регуляторній службі (підпис) С.І. Доротич