У Вінниці обговорили нову Стратегію розвитку підприємництва області європейського зразка

13.07.2017

20031747_1937025763220098_9180811654991948002_nДнями завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь публічній дискусії «Регіональна стратегія розвитку МСП Вінницької області: від намірів до конкретних дій». Обговорювали нову Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області до 2020 року, розроблену експертами Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» з ініціативи Вінницької облдержадміністрації, бізнес-об’єднань та громадськості.

На початку засідання були презентовані здобутки та результати партнерства обласної державної адміністрації та бізнесу задля спільного розвитку МСП.

У рамках програми заходу, координатором аналітичного компоненту Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» було представлено щорічну оцінку ділового клімату по Вінницькій області за 2016 рік, розроблену за результатами національного опитування малих та середніх підприємств, що містить відомості про стан ділового середовища та регуляторного клімату, перешкоди для розвитку МСП, очікувані реформи та ставлення бізнесу до держави.

20017716_1101128803320641_998282752031149917_oПід час пленарних засідань відбулось інтерактивне обговорення з напрацювання Плану дій з реалізації Стратегії за напрямами: як підвищити конкурентоспроможність МСП, сприяти виходу МСП на нові ринки, покращити бізнес-середовище в регіоні та полегшити доступ МСП до ресурсів.

Під час обговорення, завідувач Сектору Олеся Данілова підкреслила важливість співпраці влади, бізнесу та громадян в процесі дерегуляції, як інструменту поліпшення бізнес-середовища. Представлена «Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області до 2020 року» – це суспільний договір на території Вінницького регіону між владою, бізнесом і громадянами. Отже, результатом такої співпраці має стати відчутний ступінь довіри бізнесу до влади та ефективні способи їх взаємодії. 20170711__iosПредставлені результати дослідження щорічної оцінки ділового клімату по Вінницькій області показують, що 71 % серед усіх опитаних підприємців вважають за потрібне саме створення сприятливих умов для ведення бізнесу, а ніж, наприклад, пряма державна підтримка (8% опитаних). Рухаючись в цьому напрямку, важливо дотримуватись всіх вимог регуляторного законодавства та залучення громадськості в процеси формування регулювань, що впливають на бізнес-середовище, використовуючи новітній інструмент регуляторного вимірювання (М-тест). На сьогодні створені всі умови для розробки якісних регуляцій, які сприятимуть розвитку бізнесу. Важливо поєднати дві складові: коли, місцеві органи влади, зокрема органи місцевого самоврядування та новостворені об’єднання територіальних громад, при прийнятті регуляторних рішень будуть неухильно дотримуватись регуляторного законодавства та, коли сам бізнес матиме бажання відстоювати свої інтереси та бути законодавчо обізнаним і готовим до співпраці.

За результатами дискусій визначено напрями та пріоритетність зіходів для досягення поставлених цілей. Робота триватиме до вироблення остаточного документу Плану реалізації заходів Стратегії.