На Вінниччині продовжується серія зустрічей представників органів влади та бізнесу
12 вересня завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у зустрічі із представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представниками малого і середнього бізнесу Вінницького, Тиврівського та Літинського районів області.
У рамках виконання заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік в області щодо реалізації проекту «Створення мережі бізнес-омбудсмена у Вінницькій області» відбулась інформаційна зустріч та презентація бізнес-омбудсмена Вінницького, Тиврівського та Літинського районів Вінницької області в залі засідань Вінницької районної державної адміністрації та Вінницької районної ради.
Під час заходу голова регіональної ради підприємців Олександр Печалін презентував основні завдання та функції бізнес-омбудсмена у Вінницькій області. Також було наведено приклади успішної спільної роботи щодо захисту інтересів бізнесу перед органами публічної влади у вирішенні спірних досудових питань, напрацювань із представниками бізнес-омбудсмена в інших районах області та поінформовано про нові можливості, що відкриває співпраця бізнесу і неурядової установи.
Важливі напрями співпраці новоствореної інституції бізнес-омбудсмена із Сектором Державної регуляторної служби у Вінницькій області окреслила Олеся Данілова. «Представлені експертами USAID «Лідерство в економічному врядуванні» результати дослідження щорічної оцінки ділового клімату по Вінницькій області у 2016 році, показують, що 83 % представників малого та середнього бізнесу вважають дерегуляцію (зменшення кількості документів, необхідних для ведення підприємницької діяльності) першочерговим заходом державної політики для сприяння розвитку бізнесу», – зазначила вона.
У рамках наданих повноважень було наведено основні функції та роль Державної регуляторної служби в процесі вироблення органами влади якісних управлінських рішень відповідно до вимог регуляторного законодавства. При цьому було наголошено на важливості співпраці влади, бізнесу та громадян в процесі дерегуляції, як інструменту поліпшення бізнес-середовища. Окрім того, поінформовано про надані законодавством права представникам бізнесу у сфері державної регуляторної політики та законодавчо закріплені інструменти впливу на регуляторну діяльність органів влади.
Наприкінці зустрічі обговорювались питання щодо прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування, проблемні питання підприємців щодо підключення до електромереж, позапланові заходи державного нагляду і контрою та розвиток фермерського господарства тощо. Попередньо підприємцям були надані рекомендації та роз’яснення щодо відстоювання своїх прав та інтересів.