На Сумщині розробників регуляторних актів навчали проводити Тест малого підприємництва

25.10.2017

dscn599825 жовтня у залі засідань Великописарівської районної ради Сумської області завідувач Сектору ДРС у Сумській області Богдана Юсупова провела тематичний семінар щодо застосування Методики проведення аналізу регуляторного впливу регуляторних актів (М-тесту). Захід пройшов за участі представників Великописарівської районної державної адміністрації, секретарів сільських та селищних рад Великописарівського району.

Завідувач Сектору розповіла присутнім про європейську методику – М-тест, як інструмент, що рахує гроші, які бізнес має витрачати на запровадження регулювання, зазначивши, що чим менше за розміром суб’єкт бізнесу – тим дорожче для нього виконувати регулювання. Наголосила присутнім на тому, що Тест малого підприємництва (М-тест) є невід’ємною складовою аналізу регуляторного впливу (АРВ) та потребує розрахунку прямих та адміністративних (інформаційних) витрат малого підприємництва, проведення розробниками регуляторних актів консультацій з суб’єктами господарювання з метою попереднього визначення реакції малого бізнесу на запропоновані бізнес-процеси, визначення надмірного навантаження на мале підприємництво та, як наслідок, розробки коригуючих (пом’якшувальних) заходів.

Також вона надала практичні поради щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва. 

Богдана Юсупова звернула увагу присутніх на динаміку реалізації державної регуляторної політики у Великописарівському районі за минулий та поточний рік, зокрема щодо підготовки регуляторних актів з питань встановлення місцевих податків і зборів органами місцевого самоврядування. Так, за цей рік із 24 проектів регуляторних актів з питань встановлення місцевих податків і зборів, які заплановано підготувати сільськими та селищними радами Великописарівського району у 2017 році до ДРС надійшло 10 проектів регуляторних актів з відповідних питань для підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів.

Завідувач наголосила, що підготовка проектів регуляторних актів без застосування регуляторної процедури та оновленої Методики проведення АРВ, яка набрала чинності 15 березня 2016 року, є порушенням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Разом з цим вона розповіла учасникам семінару про права суб’єктів господарювання оскаржувати в судового порядку рішення влади, що прийняті з порушенням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Водночас завідувач Сектору приділила увагу питанням щодо оформлення документів, які подаються до ДРС для підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів відповідно до норм статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та для підготовки погоджень ДРС щодо проектів регуляторних актів, які розробляються органами виконавчої влади відповідно до статті 21 цього Закону.

Крім того, учасники дізналися прорегуляторні онлайн інструменти проведення аналізу регуляторного впливу (АРВ), розрахунків витрат на запровадження державного регулювання (М-тест), виявлення корупційних ризиків, якими може скористатись кожен бажаючий зайшовши на портали www.regulation.gov.ua та www.mtest.com.ua.