Підприємці Хмельниччини вчилися рахувати вартість державних та місцевих регулювань для їхнього бізнесу та відстоювати свої права при перевірках  

30.10.2017

22851667_1479873085460339_8352895426590104319_n30 жовтня, у рамках візиту Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної на Хмельниччину, відбувся семінар з представниками бізнес-об’єднань щодо практичного застосування норм регуляторного законодавства та законодавства з питань державного нагляду (контролю) для забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання.

Якісна регуляторна політика має починатися з ефективного діалогу бізнесу та влади. На цьому наголосила Ксенія Ляпіна.

«Про ефективну комунікацію бізнесу та влади свідчить якісна регуляторна політика, а такі заходи свідчать про еволюцію відносин влади та бізнесу. Мета семінару – навчити бізнес-асоціації та об’єднання говорити з владою однією професійною мовою. Рішення влади будуть ефективними тільки тоді, коли їх обговорювати з бізнесом та доводити йому необхідність їх прийняття мовою цифр та економічного аналізу», – наголосила Голова ДРС.

Вона також додала, що ДРС вдалося стати майданчиком для вироблення державних рішень, які відповідають принципам регуляторної політики, а також тим фільтром, який відсіває до 70% норм з новими бюрократичними вимогами.

Підприємницька спільнота Хмельниччини мала можливість опанувати методологію застосування М-тесту. Цей інструмент дозволяє оцінити витрати, які понесе бізнесмен після введення того чи іншого регулювання. Використання цієї методики допоможе зменшити витрати бізнесу на зайве регулювання, дозволить громадськості впливати на прийняття регуляторних рішень.

Під час семінару фахівці ДРС та Центру комерційного права розповіли учасникам про застосування онлайн-інструментів для визначення адміністративного навантаження на бізнес, оцінку впливу регуляторних актів на конкуренцію, напрямки регуляторної політики в Україні, а також про кроки Уряду щодо поліпшення бізнес-клімату та зменшення бар’єрів для ведення бізнесу.

Фахівці Державної регуляторної служби України активно працюють над упорядкуванням системи державного нагляду та контролю.  Про це також йшлося на семінарі. Підприємців вчили застосовувати норми законодавства з питань державного нагляду (контролю) для забезпечення своїх прав та інтересів.

Захід організований Державною регуляторною службою України спільно з Центром комерційного права за фінансової підтримки USAID.