Органами місцевого самоврядування Сумської області на 2018 рік заплановано прийняти у 1,3 рази більше регуляторних актів порівняно з минулим роком
Органами місцевого самоврядування Сумської області заплановано прийняти 564 регуляторних акти (у тому числі 476 – сільськими, селищними радами та 22 – ОТГ) у 2018-му, що на 138 регуляторних актів більше ніж у попередньому році. Такими є результати моніторингу планування діяльності органів місцевого самоврядування Сумської області з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік станом на 20 березня.
Також згідно із моніторингом в області на 2018 році органами місцевого самоврядування заплановано відстежити результативність 668 регуляторних актів (у тому числі 547 – сільськими, селищними радами та 9 – ОТГ), що практично не різниться з даними минулого року.
Моніторинг проведений головним спеціалістом Сектору ДРС у Сумській області Олегом Сидорським. Згідно із отриманими даними в Сумській області позитивну динаміку в налагоджені роботи з планування заходів з відстеження результативності регуляторних актів в цьому році показали Глухівський, Кролевецький, Білопільський, Липоводолинський та Лебединський райони.
Нагадуємо, що відповідно до статті 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» планування діяльності сільських, селищних, міських, районних у містах, районних та обласних рад з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється в рамках підготовки та затвердження планів роботи відповідних рад у порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламентами відповідних рад, з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 7 цього Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», згідно з якими регуляторні органи повинні затвердити план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів не пізніше 15 грудня поточного року і оприлюднити у десятиденний строк після їх затвердження.
Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», разом з визначеними загальними принципами державної регуляторної політики, зокрема принципу передбачуваності – послідовності регуляторної діяльності, передбачає обов’язкове відстеження результативності регуляторних актів (стаття 10 Закону України).