На Вінниччині працюють над зміцненням бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств
Днями представник Сектору ДРС у Вінницькій області взяла участь у круглому столі «Сприятливий бізнес-клімат на місцевому рівні – спільна відповідальність влади, бізнесу, громади», який відбувся в приміщенні NGO-хабу (#ХабВінниця). Йшлося про створення необхідних умов для розвитку підприємництва на місцевому рівні.
Захід проводився Вінницькою міською радою у співпраці з проектом Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
Обговорити конкурентоспроможність на місцевому рівні у Вінниці зібралися експерти, представники громадськості, влади та бізнесу. Зокрема, участь у круглому столі взяв член громадської ради при Державній регуляторній службі України Олександр Пліва, залучений експерт проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств» Любомир Чорній та голова Обласної спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін.
В рамках проведення заходу головним спеціалістом Сектору ДРС у Вінницькій області Наталією Рудик було представлено аналітичний звіт Державної регуляторної служби за 2017 рік.
Увагу присутніх акцентовано на питанні виконання регуляторного законодавства, а саме: на кількості та якості надісланих на адресу Служби регуляторних актів органів місцевого самоврядування Вінниччини, рівні виконання вимог Методики проведення аналізу регуляторного впливу регуляторного акта, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308, зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів від 16.12.2015р. №1151. Доведено результати рейтингу дотримання органами місцевого самоврядування Вінницької області вимог та принципів державної регуляторної політики та виявлені недоліки виконання вимог регуляторного законодавства органами місцевого самоврядування на загальному рівні серед усіх регіонів.
Круглий стіл спрямований на посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва міста Вінниці, створення рівного доступу до місцевих ресурсів та можливостей для різних категорій підприємців, зміцнення ринку послуг для розвитку бізнесу, підвищення фахової спроможності персоналу малого бізнесу, зменшення бюрократизації адміністративних послуг для бізнесу та інші.
Сьогодні у Вінниці працює майже 43 тисячі підприємств та підприємців, більшу частину з яких складають саме малі підприємства. Малий та середній бізнес створює майже 60 тисяч робочих місць для мешканців міста та околиць.
Наталія Рудик підкреслила, що Сектор Державної регуляторної служби у Вінницькій області готовий до конструктивної співпраці між владою, бізнесом та громадськістю задля покращення бізнес-клімату у місті.