На Кіровоградщині працюють над підвищенням рівня доступності та якості надання адміністративних послуг

06.04.2018

 

????????????????????????????????????5 квітня поточного року завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко взяла участь у нараді з питання забезпечення реалізації Закону України «Про адміністративні послуги», що відбулася у Кіровоградській обласній державній адміністрації під керівництвом заступника Голови – керівника апарату Світлани Лобанової.

У Кіровоградській області центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) діють в усіх районних центрах та містах обласного значення. Розпочато роботу зі створення таких центрів і на рівні інших органів місцевого самоврядування. Так, 3 органи місцевого самоврядування із с. Рівне (в стадії об’єднання Новоукраїнський район), с.Тишківка (Тишківська сільська ОТГ, Добровеличківський район) та селища Нова Прага (Олександрійський район) підтвердили готовність до розбудови мережі ЦНАПів.

Позитивним прикладом є і діяльність міської ради м. Кропивницького, яка минулого року прийняла рішення про створення ЦНАПу нового формату «Прозорий офіс» у приміщенні площею понад 2 тис. кв. м. У поточному році на співфінансування цього проекту Уряд виділяє 18 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Послідовно працює у цьому напрямку й Олександрійська міська рада.

Разом з тим існують і недоліки в роботі ЦНАПів, шляхи вирішення яких обговорено на заході. Це і необхідність збільшення площ приміщень ЦНАПів та кількості адміністраторів, розширення кількості адміністративних послуг, забезпечення якості та своєчасності їх надання. Тим більше, що надання адміністративних послуг на рівні громад дозволяє залучати кошти до місцевих бюджетів. Приміром, у 2017 році за надання адміністративних послуг до місцевих бюджетів надійшло майже 40 мільйонів гривень, що перевищує минулорічний показник на 17 мільйонів гривень.

Також обговорили питання взаємодії суб’єктів надання адміністративних послуг та адміністраторів, забезпечення прав громадян та підприємців щодо отримання послуг в зручних для них ЦНАПах у терміни, встановлені законом.

Актуальним залишається питання і діяльності державних реєстраторів. Порушення у сфері реєстрації бізнесу та речових прав, у тому числі щодо реєстрації договорів на земельні ділянки та їх оренду, може призвести до негативних наслідків в роботі суб’єктів господарювання, аж до рейдерських захоплень.

За результатами наради підготовлено доручення та рекомендації органам влади Кіровоградської області з метою посилення діалогу між ними, забезпечення створення в громадах Центрів надання адміністративних послуг, надання адміністративних послуг громадянам і суб’єктам підприємництва на належному рівні.