На Вінниччині говорили з представниками контролюючих органів області про необхідність перенесення акценту в роботі з покарання на правову допомогу бізнесу
8 червня, у Вінницькій обласній державній адміністрації під головуванням директора Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимира Мережка відбулась нарада з представниками контролюючих органів Вінницької області щодо застосування норм законодавства з питань державного нагляду (контролю).
Мета зібрання – підвищення рівня практичного застосування законодавства у сфері державного нагляду (контролю) на регіональному рівні.
Відкриваючи нараду, Володимир Мережко підкреслив, що нинішня політика керівництва держави і керівництва області спрямована на підтримку малого і середнього бізнесу: «В області діє стратегія розвитку малого підприємництва до 2020 року. Маємо результати моніторингу від USAID: у Вінницькій області – найвищий рівень довіри бізнесу до влади. Регіон також тримає першість по оцінці ділового клімату, що красномовно свідчить про наявність ефективної співпраці влади з бізнесом».
Про повноваження Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області з питань дотримання законодавства у сфері державного нагляду (контролю) інформувала Олеся Данілова – завідувач сектору ДРС у Вінницькій області. Вона наголосила, що основними завданнями служби є: забезпечення ефективності та прозорості роботи контролюючих органів та оптимізація заходів нагляду. Посадовець охарактеризувала принципи державного нагляду (контролю) та розповіла про створення автоматизованої системи державного нагляду (контролю) ІАС ДНК.
«Державна регуляторна служба здійснює нагляд за дотриманням законодавства контролюючими органами,- зазначила Олеся Данілова.- Державний нагляд і контроль є необхідний тоді, коли є загроза життю і здоров’ю людей. Контролю підлягає якість продукції, екологія, національна безпека та інші суспільні інтереси. Пріоритетними напрямками нашої служби на поточний рік є перенесення акценту роботи нагляду і контролю з покарання на попередження».
Отже, завданням контролюючих органів є не застосування караючих санкцій, а правова допомога представникам бізнесу.