Державна регуляторна служба України черговий раз стала майданчиком для пошуку компромісу

05.07.2018

36745281_1738495682931410_8000870958246133760_n5 липня Голова ДРС Ксенія Ляпіна провела зустріч із представниками виробників сірчаної кислоти та металургійних підприємств, які використовують сірчану кислоту для виробництва своєї продукції. 

Щоб врегулювати питання забезпечення промпідприємств сірчаною кислотою в необхідному обсязі, при Державній регуляторній службі України була створена моніторингова комісія, яка до 1 вересня має намір простежити за ситуацією на ринку і надати в міжвідомчу комісію при МЕРТ результати власного моніторингу.

За словами президента ВП «Укрметалургпром» Олександра Каленкова, металурги ризикують залишитися без цієї сировини після введення імпортних квот з 1 вересня. «Може скластися ситуація, при якій сірчаної кислоти буде не вистачати, і споживачі не зможуть придбати її ні за які гроші. Проблеми з сірчаною кислотою почалися в 2014 році, коли Україна втратила контроль над підприємствами в Криму та в Донецькій області, які виробляли цю сировину, причому на тлі зростання попиту на неї», – зазначив він.

Крім того, під час зустрічі йшлося про те, що гостро стоїть питання наявності залізничних цистерн для перевезення сірчаної кислоти. «Раніше в Україні було 136 цистерн, станом на 2018 рік їх вже менше сотні. Наявні цистерни можуть перевезти лише 40 тис. т продукції, а потрібно 100-120 тис. т», – попередив один із експертів.

Нагадаємо, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, посилаючись на результати розслідування щодо імпорту в Україну сірчаної кислоти, яке проводилось одним із департаментів Мінекономрозвитку та за ініціативою підприємств, які перебувають у підпорядкуванні Мінекономрозвитку, вирішила застосувати спеціальні заходи щодо імпорту в Україну сірчаної кислоти та олеуму, незалежно від країни походження та експорту, у вигляді квотування імпорту в Україну строком на 3 роки. За словами промисловців, такі дії ведуть до монополізації ринку двома підприємствами та ризику залишитись без сировини українським металургійним підприємствам.