На Чернігівщині представник ДРС розповів про права бізнесу при проведенні перевірок на місцевому телебаченні

14.08.2018

39153051_1363223173813135_1378095206733185024_nДнями завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Чернігівській області Сергій Проценко взяв участь у програмі «Pro бізнес» Чернігівського міського телеканалу “Дитинець”.

У програмі йшлось про те, як зберегти рівень безпеки і при цьому уникнути зайвого тиску на бізнес, хто та кого перевіряє у цьому році та до чого готуватися підприємцям в умовах зміненого законодавства про нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Нагадаємо, декілька років діяв мораторій на проведення перевірок, впродовж якого не було жодного тиску на бізнес і це дало свої позитивні результати для розвитку підприємництва. Органи нагляду (контролю) не приходили та не заважали працювати.

З лютого цього року знято мораторій на проведення перевірок для 13 державних установ, для кожного органу нагляду (контролю) розроблено окремі стандарти перевірок. Зараз, зокрема, обов’язковою умовою для проведення перевірки є наявність у державного органу нагляду (контролю) затвердженої форми акта перевірки з вичерпним переліком питань. При проведенні заходу нагляду (контролю) інспектор перевіряє тільки ті питання, що визначені актом перевірки та не має права перевіряти у суб’єкта господарювання те, що йому захотілося.  Акти перевірок знаходяться у відкритому доступі, щоб підприємці мали змогу ознайомитися з питаннями перевірки заздалегідь. Власне, проводити перевірки дозволено тим органам, які реформували свою діяльність.

Сергій Проценко зазначив, що загалом, контролюючих органів в Україні доволі багато. Вся інформація щодо перевірок діяльності суб’єктів господарювання має бути обов’язково оприлюднена на сайтах органів нагляду (контролю). Підприємець може зайти на відповідний сайт і знайти себе чи є він у плані перевірок і підготуватися до перевірки. При цьому, він буде знати свої права і зможе виявити порушення при проведенні перевірки.

У разі, якщо підприємець вважає, що його права були порушені під час перевірок, він має два шляхи подальших дій, або звернутися до суду, або до Державної регуляторної служби України з відповідною скаргою і тоді вона проведе позапланову перевірки, причому перевірятися буде не суб’єкт господарювання, а державний орган нагляду (контролю). 

Проте, у цьому році жодної такої скарги від підприємців Чернігівської області до Державної регуляторної служби України не надходило. Нажаль, це свідчить про те, що підприємці не знають свої права, а отже їм необхідно ознайомитися із Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», звернувши особливу увагу на статті 10 та 11 Закону,  якими визначені права та обов’язки суб’єктів господарювання. Кожен підприємець повинен їх знати аби уникнути проблем під час перевірок.