Голова Державної регуляторної служби України з робочим візитом відвідала Прикарпаття

28.11.2016

22228 листопада Голова ДРС Ксенія Ляпіна відвідала Івано-Франківську область. Під час брифінгу, який відбувся у Івано-Франківській ОДА, вона нагадала, що Державна регуляторна служба – є «фільтром» між органами державної влади, місцевого самоврядування  і бізнесом.

«Регуляція має бути прозорою, чесною і дружньою щодо підприємництва», – зазначила Голова ДРС, характеризуючи регуляторну політику.

Під час реалізації реформи децентралізації влади об’єднані територіальні громади та органи місцевого самоврядування отримають багато регуляторних повноважень.

«У зв’язку з цим, діяльність суб’єктів господарювання залежатиме від вміння органів місцевого самоврядування приймати раціональні рішення щодо ухвалення регуляторних актів», – зазначила Ксенія Ляпіна.

За її словами, держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування необхідно навчати прогресивним європейським інструментам управління. Саме це і стало метою приїзду Голови ДРС на Прикарпаття.fscn1307

Під час заходу Ксенія Ляпіна розповіла про новітні інструменти регуляторної політики, які активно реалізуються у країнах Європейського Союзу, зокрема, запровадження  тесту малого бізнесу – М-тесту.

 «Державне управління – це наука. Як ми не можемо робити щось інтуїтивно у фізиці, так ми не можемо і в управлінні робити щось інтуїтивно», – додала вона.

Крім того, Голова Державної регуляторної служби розповіла хто, коли і як зможе перевіряти бізнес за новим законодавством, а також розповіла про повноваження Служби.

Так, проведення позапланової перевірки орган державного нагляду повинен погодити з Державною регуляторною службою України за формою та в порядку, визначеному ДРС. 

444Аналогічна процедура досить ефективно уже майже півтора року застосовується у сфері ліцензування видів господарської діяльності, коли такий дозвіл надається Експертно-апеляційною радою, яка утворена при Державній регуляторній службі.

Також передбачається повна публічність процедури погодження Державною регуляторною службою України та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті Державної регуляторної служби України дозвіл на їх проведення.

Відповідно, суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду(контролю) для проведення контрольно-наглядових заходів, якщо їм не пред’явлено погодження ДРС.333

Таким чином для громадян, забезпечується можливість захисту своїх прав у разі їх порушення. Одночасно впроваджується механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок органами нагляду (контролю).

На питання журналістів, що, можливо, перевірки потрібно проводити без попередження, Голова ДРС відповіла: планова перевірка нічим не гірша. Адже зрозуміло, що підприємець все «підчистить», знаючи, що скоро прийде перевірка. Це не є погано – адже метою перевірки є навести порядок, а не покарати.