На Волині відбувся круглий стіл щодо дерегуляції нормативних документів для ввезення автомобілів
30 листопада у місті Луцьку відбувся круглий стіл за участі представників громадських організацій та підприємців та за підтримки Сектору Державної регуляторної служби у Волинській області. До проведення круглого столу спонукала інформація про проведення акцій протесту власників та користувачів автомобілів на іноземній реєстрації, котрі вимагали дерегуляції нормативних документів що створюють дискримінаційні умови для ввезення автомобілів громадянами України у порівнянні з іноземними громадянами.
Учасники круглого столу висловились, що лобісти так званого «вітчизняного автовиробника», не міркують критеріями благополуччя народу. Адже забезпечення кожного громадянина автівкою вирішуються не тільки його особисті інтереси. Це прямо впливає на соціальний розвиток держави, її сільських територій та є прямою умовою реалізації реформ. Аналізуючи досвід сусідніх європейських країн можна зробити висновок, що забезпечення транспортом населення призвело до того, що відпала потреба у сільських фельдшерсько-акушерських пунктах та малокомплектних школах. Кожна родина може відвезти самостійно дитину в школу, а хворого в амбулаторію. Натомість залишається якісна швидка допомога хворим та забезпечення довозу дітей шкільними автобусами. Відпала потреба населення у збиткових автобусних рейсах та ін. Дешеві автомобілі дають можливість додаткових заробітків у найбільш віддалених сільських районах. Про це йшлося під час засідання круглого столу.
Підприємці та представники громадських організацій, за круглим столом, намагалися здійснити приблизні обрахунки вигод і витрат від прийняття одного з законопроектів щодо ввозу вживаних автомобілів з-за кордону. Лише за перший рік можна було б очікувати близько 10 мільярдів гривень прямих надходжень до бюджету. Де 3 млрд. гривень – надходження від мита, а шість млрд. грн. від акцизу на паливо. Малий бізнес отримав би у перший рік додатково 2-3 млрд. гривень коштів за послуги та обслуговування автомобілів. У подальшому, місцеві бюджети України могли б покращити якість медичних та освітніх установ, перенаправивши близько 5 млрд гривень із збиткових закладів на потреби обладнання сільських амбулаторій та базових шкіл.