На Буковині держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування навчали рахувати витрати бізнесу
29 листопада у Чернівцях відбувся навчальний семінар для держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування Буковини, де експерти Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) розповіли про новітні інструменти державного уп равління, аналіз регуляторного впливу та методику проведення М-тесту.
Тренерами виступили: заслужений економіст України, к.т.н., старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Ляпін та начальник відділу методичного забезпечення реалізації регуляторної політики Департаменту державної регуляторної політики Державної регуляторної служби України Олена Кричевська.
За своєю суттю М-тест є розрахунком витрат, які понесе середньостатистичний суб’єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Сама методика проведення М-тесту є чітко структурованою і дозволяє максимально легко і повно оцінити витрати прямих і адміністративних витрат, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.
Одним з пріоритетів Порядку денного асоціації між Україною та ЄС визначено імплементацію політики щодо малих та середніх підприємств у національне законодавство України. Імплементація політики щодо малих та середніх підприємств, яка ґрунтується на десяти принципах Акта про малий бізнес для Європи (SBA), передбачає впровадження М-тесту.
У Європейському Союзі обраховуються показники адміністративних витрат малого і середнього бізнесу на виконання регуляторного законодавства. З метою забезпечення ефективності державної політики у сфері МСП в рамках відповідних державних програм ЄС закладаються планові показники скорочення таких витрат на конкретне кількісне значення (у відсотках).
В Україні були практично відсутні подібні механізми реалізації та індикативної оцінки ефективності державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, покращення регуляторного середовища для підприємницької діяльності.
Впровадження нового для України регуляторного інструменту М-тесту сприятиме організації та консолідації громадянського суспільства, впровадженню демократичних шляхів впливу громадськості на прийняття регуляторних рішень, а також призведе до зростання фінансових можливостей малого та мікробізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання.
Нагадаємо, ДРС та Програма USAID ЛЕВ проводять по Україні навчальні семінари для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування з метою поширення знань та навичок щодо використання нової європейської методики АРВ, частиною якої є М-тест. Постанова КМУ від 16.12.2015 р. № 1151 набрала чинності у березні 2016 року та є обов’язковою до виконання державними органами всіх рівнів. У документі йдеться про необхідність обраховувати витрати малого бізнесу на виконання державного регулювання.