На Київщині відбувся круглий стіл щодо новацій в законодавстві щодо перевірок у сфері техногенної та пожежної безпеки

26.11.2018

46779852_1093880924107382_9099710187417108480_nДнями відбувся круглий стіл щодо новацій в законодавстві державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожеженої безпеки під головуванням начальника Головного управління ДСНС у Київській області Василя Слободяника.

В роботі круглого столу взяли участь заступник начальника управління – начальник відділу  профілактичної роботи управління пожежної безпеки Департаменту запобігання  надзвичайним ситуаціям ДСНС України полковник служби цивільного захисту Олександр Чекригін, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Київській області із запобігання надзвичайним ситуаціям полковник служби цивільного захисту Вячеслав Асирбабаян,  т.в.о. заступника Головного управління ДСНС України у м. Києві із запобігання надзвичайним ситуаціям полковник служби цивільного захисту Дмитро Можевенко, завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Київській області Оксана Круліковська, головні державні інспектори Київської області та міста Київ, керівники підприємств та представники громадських організацій.

46908451_2481252871914843_6503291131432796160_nУ ході засідання Олександр Чекригін розповів про нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику  від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 № 715, а також про критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, і встановлюється періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 716.

Представники бізнесу мали можливість задати практичні запитання та отримали на них відповіді.

Оксана Круліковська наголосила на обов’язковості дотримання вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме, зокрема, що залежно від ступеня ризику орган державного нагляду (контролю) визначає перелік питань для здійснення планових заходів, що затверджується наказом такого органу. Уніфіковані форми актів з переліком питань затверджуються органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті. Виключно в межах переліку питань орган державного нагляду (контролю) залежно від цілей заходу та ступеня ризику визначає питання, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль), та зазначає їх у направленні на перевірку. Тобто при перевірці вивчаються тільки ті питання, які зазначені у направлінні на перевірку. Якщо суб’єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Також нагадуємо, що Наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 № 152 затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду контролю на 2019 рік, з яким можна ознайомитись тут https://inspections.gov.ua/projects-plans/approve-complex