На Полтавщині розповіли про пріоритети ДРС у 2019 році

28.02.2019

sas-concierge-negotiations-1024x6621На запрошення керівництва Семенівської райдержадміністрації Полтавської області, 27 лютого завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун взяв участь у нараді щодо підбиття підсумків з виконання місцевою адміністрацією делегованих повноважень у 2018 році.

Нарада проходила під головуванням заступника голови Семенівської райдержадміністрації Артема Даценка, за участі керівників відповідних структурних підрозділів, керівництва Семенівської районної ради, депутатів та голів постійних депутатських комісій районної ради, фахівців територіального структурного підрозділу Головного управління ДСНС України у Полтавській області, місцевих громадських об’єднань суб’єктів господарської діяльності, представників органів місцевого самоврядування та фізичних осіб – підприємців району.

У ході проведення наради керівники структурних підрозділів райдержадміністрації презентували підсумки з виконання делегованих повноважень, питання взаємодії з районною радою, присутні заслухали доповідь представника Державної регуляторної служби України щодо встановленого законодавством порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю) в умовах відсутності у 2019 році мораторію на проведення перевірок бізнесу.

Олег Моргун розповів про те, яким чином відбуватимуться перевірки, від яких контролюючих органів можна очікувати збільшення тиску на бізнес, які особливості та обмеження на проведення перевірок залишаються, описав процедури, обов’язкові для органів державного нагляду та контролю при планових перевірках, а саме:

  • Наявність річного плану;
  • Критерії ризику, які впливають на періодичність проведення перевірок;
  • Періодичність проведення перевірок;
  • Попереднє письмове повідомлення суб’єкта господарювання про проведення перевірки;
  • Перелік питань, які можуть бути перевірені;
  • Уніфікована форма акту;
  • Обмеження тривалості проведення перевірки.

Під час заходу також детально описано процедури, обов’язкові для органів державного нагляду та контролю при позапланових перевірках. Присутнім наголошено, що суб’єкт господарювання має право звернутися до відповідного центрального органу виконавчої влади або до суду щодо оскарження рішень органів державного нагляду (контролю). Недотримання вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності може бути оскаржено до ДРС.

Представник ДРС також наголосив на необхідності розміщення на Єдиному державному веб-порталу відкритих даних регуляторних відкритих даних райдержадміністрації та районної ради, роз’яснив алгоритм функціонування стандартизованих наборів регуляторних відкритих даних та методичних рекомендацій щодо їх заповнення, розміщених на сайті ДРС. Він зазначив, що головною метою оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних є налагодження ефективного обміну інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами цих даних. Оприлюднення регуляторних відкритих даних сприятиме заощадженню часових витрат; структуризація даної інформації зробить її більш доступною для підприємницького загалу.

Користуючись нагодою, фахівець ДРС презентував результати діяльності Державної регуляторної служби України у 2018 році та пріоритетів її роботи на 2019 рік.

Під час презентації присутні дізналися аналітичну інформацію про:

  • рівень системного підходу до планування регуляторної діяльності ЦОВВ та МОВВ;
  • відповідність проектів регуляторних актів принципам державної регуляторної політики, виконання вимог Методики та Аналізу регуляторного впливу, дотримання Методики щодо підготовки М-Тесту;
  • проблемні питання державного регулювання господарської діяльності та позитивні приклади державного регулювання;
  • стан регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування Полтавської області;
  • план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та стратегічні рішення, прийняті Урядом та Верховною Радою України у 2018 році;
  • результати діяльності Експертно-апеляційної ради ДРС України;
  • проведену роботу щодо створення та введення в дію інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю);
  • погодження ДРС України у 2018 році проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю);
  • перевірки ДРС України дозвільних органів, органів ліцензування та органів державного нагляду (контролю);
  • роботи ДРС України щодо доступності відкритих даних, стандартизації процесу оприлюднення відкритих даних регуляторних органів;
  • пріоритети роботи ДРС України на 2019 рік.