Органи місцевого самоврядування Сумщини у 1,6 разів частіше ніж у попередньому році рахували витрати малого бізнесу на виконання регулювань

06.03.2019

2018Згідно із Рейтингом Державної регуляторної служби України дотримання органами місцевого самоврядування вимог та принципів державної регуляторної політики Сумська область у 2018 році зайняла 2 місце, про цей та інші показники роботи області, про звіт Державної регуляторної служби України (ДРС) за 2018 рік оповістив громадськість регіону Сектор ДРС у Сумській області на головній сторінці веб-порталу Сумської облдержадміністрації http://sm.gov.ua/ru/arkhiv1/18033-sumshchyna-u-reytynhu-dotrymannya-vymoh-ta-pryntsypiv-derzhavnoyi-rehulyatornoyi-polityky-zaynyala-druhe-ta-vosme-mistsya-sered-inshykh-rehioniv-ukrayiny.html

Більш відповідальними органами місцевого самоврядування з Рейтингу дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики, зокрема дотримання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за даними Сектору ДРС у Сумській області у розрізі районів області були Ямпільський (1 місце), Кролевецький (2 місце), Конотопський та Середино-Будський (3 місце) райони. У розрізі міських рад обласного та районного значення – Сумська (1 місце), Буринська (2 місце) та Охтирська (3 місце) міські ради.

У 1,6 разів частіше ніж у попередньому році органи місцевого самоврядування Сумщини рахували витрати суб’єктів малого та мікро – підприємництва на виконання вимог своїх регулювань. Водночас, залишається відсутнім комплексний підхід органів місцевого самоврядування до обґрунтування доцільності та адекватності регуляторних актів.

З метою зменшення регуляторного навантаження на бізнес пріоритетними напрямками роботи ДРС з питань реалізації державної регуляторної політики на 2019 рік є активізація перегляду регіональних регуляторних актів, здійснення заходів, спрямованих на втрату чинності положень регуляторних актів, які ускладнюють ведення господарської діяльності, підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них, активізація діяльності регуляторних органів в частині виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів з обов’язковим здійсненням розрахунків витрат суб’єктів господарювання на виконання вимог регулювання, моніторинг стану виконання заходів щодо дерегуляції господарської діяльності.

Звертаємо увагу, що у 2018 році ДРС попередила впровадження державних регулювань, які передбачали майже 43,5 млрд. грн. додаткових витрат для суб’єктів господарювання шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів. Наприклад, ДРС було відмовлено в погодженні проектів ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо створення умов для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» («Кешбек»). Ефект від цього рішення становив 15,9 млн. грн. Завдяки спільним зусиллям ДРС та громадськості ці кошти залишилися бізнесу.

Завантажити (PDF, 354KB)