На Херсонщині обговорили пріоритети регуляторної політики області
13 березня в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації обговорили аналітичний звіт Державної регуляторної служби України за 2018 рік. В обговоренні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій, керівник апарату ОДА Володимир Клюцевський і завідувач Сектору ДРС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Елла Романенко.
Елла Романенко звернула увагу учасників наради, що найважливішим напрямком роботи ДРС є забезпечення зменшення втручання влади у діяльність суб’єктів господарювання, усунення бар’єрів, в тому числі адміністративних, для ведення бізнесу. Так, у 2018 році вдалося попередити впровадження державних регулювань, які передбачали майже 43,5 млрд. грн. додаткових витрат для суб’єктів господарювання шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів.
Крім того, представник ДРС окреслила пріоритетні напрями роботи Служби у 2019 році, особливу увагу приділивши окремим напрямкам, таким як:
- Підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них.
- Методична робота з регуляторними органами щодо покращення якості аналізу регуляторного впливу, необхідності запровадження компенсаторних механізмів для суб’єктів малого підприємництва.
- Активізація діяльності регуляторних органів в частині виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів з обов’язковим здійсненням розрахунків витрат суб’єктів господарювання на виконання вимог регулювання.
- Активізація роботи у сфері перегляду регіональних регуляторних актів.
- Забезпечення реалізації ефективної державної політики з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, зокрема, здійснення заходів методологічного та організаційного характеру щодо забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) в частині наповнення його відомостями про ліцензії та документи дозвільного характеру відповідно до повноважень ДРС.
- Методологічне супроводження питань оприлюднення регуляторних відкритих даних.
Останньому питанню Елла Романенко приділила особливу увагу, зазначивши, що відкрита, прозора, загальнодоступна регуляторна політика є запорукою розвитку економіки та залучення інвестицій. Представник ДРС повідомила присутніх, що згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835, Державною регуляторною службою України за ініціативи проекту «Регуляторна мапа України» і експертної та фінансової підтримки програми ТАPAS «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» розроблено два стандартизовані набори відкритих даних регуляторних органів. Відповідні рекомендації щодо оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних розміщено на сайті Державної регуляторної служби, а онлайн-сервіс «OpenDataПублікатор» стане в нагоді відповідальним особам регуляторних органів.
За результатами зустрічі з керівництвом Херсонської облдержадміністрації досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці за визначеними напрямками, в т.ч. з питань оприлюднення регуляторних відкритих даних.