На Житомирщині всього 9,2 % суб’єктів владних повноважень оприлюднили плани з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік

14.01.2020

hide-consulting-proverka-dose-lichnosti-proverka-sotrudnika-rozysk-dolzhnikov-konsalting-bezopasnosti-1200x600Працівники Сектору ДРС у Житомирській області провели моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади щодо дотримання регуляторними органами частини першої статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Відповідно до вимог, регуляторні органи повинні затвердити плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року і оприлюднити у десятиденний строк після їх затвердження.

Аналіз проведено щодо 56 об’єднаних територіальних громад,  23 районних рад, 23 райдержадміністрацій, 5 міст обласного значення, облдержадміністрації та обласної ради.

За результатами моніторингу встановлено, що дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо необхідності планування регуляторної діяльності знаходиться на досить низькому рівні.

Так, із 109 суб’єктів владних повноважень,  оприлюднили плани з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік лише 10, що складає 9,2 % від загальної кількості.

Наявні затверджені плани на офіційних веб-сайтах Житомирської обласної ради та облдержадміністрації, Житомирської міської ради, Пулинської, Андрушівської та Чуднівської райдержадміністрацій, Пулинської районної ради, Лугинської, Новоборівської та Брусилівської  селищних рад об’єднаних територіальних громад. 

Належне виконання вимог регуляторного законодавства регуляторними органами передбачає забезпечення дотримання принципів державної регуляторної політики, зокрема принципу передбачуваності регуляторної діяльності шляхом здійснення планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та принципу прозорості та врахування громадської думки шляхом інформування громадськості про здійснення регуляторної діяльності та відкритість дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності.