На Кіровоградщині відбулося навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань реалізації регуляторної політики та оприлюднення регуляторних відкритих даних
На базі регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області 4 та 5 лютого проходили заняття за спеціальною дводенною короткостроковою програмою «Актуальні питання державної регуляторної політики» для посадових осіб органів місцевого самоврядування, на яких покладені обов’язки з реалізації державної регуляторної політики. Спікерами заходу виступили працівники Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко та Оксана Ратушна.
Центр підвищення кваліфікації вже протягом 5 років співпрацює з Державною регуляторною службою, залучаючи її фахівців для надання методологічної та інформаційної підтримки працівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської області з питань, що входять до компетенції Служби.
З метою надання слухачам теоретичних знань фахівці ДРС розповіли про порядок підготовки, розгляду та прийняття органами місцевого самоврядування регуляторних актів; принципи державної регуляторної політики та способи їх дотримання в процесі здійснення владних повноважень; вимоги законодавства до форми та процедур розробки аналізів регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва, а також ознайомили присутніх з європейським досвідом регуляторної діяльності.
Також, увагу приділено питанням здійснення відстеження ефективності регуляторних актів, перегляду діючих нормативно-правових актів, висвітлення регуляторної діяльності в засобах масової інформації та мережі Інтернет, формування стандартизованих наборів відкритих регуляторних даних.
Учасників семінару ознайомили з електронними ресурсами у сфері регуляторної політики та умовами їх використання, у тому числі і з онлайн-сервісом для створення стандартизованих наборів даних від проекту «Регуляторна мапа України». Оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних дозволить забезпечити ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних.
Практичному написанню аналітичних документів при підготовці проектів регуляторних актів слухачі навчалися на прикладах. Чотири групи слухачів працювали над проектами рішень місцевих рад з питань управління комунальним майном, розміщення реклами в межах населених пунктів, обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв у нічний час, встановлення місцевих податків. Вони самостійно підготувати проекти регуляторних актів з різної тематики та аналізи регуляторного впливу до них.
Кожною з груп визначено регуляторні норми в проекті рішень, описано проблеми та альтернативи їх вирішення, розраховано витрати та вигоди держави, населення та суб’єктів господарювання, у тому числі і малого бізнесу, запропоновано показники результативності та компенсаторні механізми для зниження навантаження на підприємців.
Презентація проектів дозволила обмінятися думками та напрацюваннями з різних сфер регулювання підприємницької діяльності. Під час практичної роботи слухачі переконалися, що регуляції, запропоновані для вирішення проблем, потребують числових розрахунків та врахування думки стейкхолдерів.
Завершенням програми став підсумковий контроль результатів навчання, що відбувся у вигляді презентацій слухачів з різних питань регуляторної діяльності та опублікування відкритих регуляторних даних. Учасники програми отримали відповідні сертифікати.