На Черкащині за результатами 2019 року відбулось підвищення регуляторної активності та рівня відповідності проектів регуляторних актів вимогам та принципам державної регуляторної політики

19.02.2020

BusinessДля отримання пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики,  від органів місцевого самоврядування Черкаської області у 2019 році до ДРС надійшло 158 проектів регуляторних актів. Слід зазначити, що за 2018 рік цей показник склав лише 58 проектів. Кількість органів місцевого самоврядування, які подавали до ДРС протягом 2019 року проекти регуляторних актів, становить 29% від їх загальної кількості, проти 12% у 2018 році. Зазначене свідчить про активізацію роботи органів місцевого самоврядування з Державною регуляторною службою України та підвищення регуляторної активності у 2019 році.

Із загальної кількості опрацьованих проектів регуляторних актів у 2019 році органами місцевого самоврядування пропонувалося врегулювати питання щодо :

  • встановлення місцевих податків і зборів – 70,0%;
  • розвитку інфраструктури, розміщення реклами – 5 %;
  • благоустрою населених пунктів – 3%;
  • оренди майна комунальної власності –11%;
  • інші – 11 % 

За результатами проведеного аналізу на відповідність вимогам законодавства про державну регуляторну політику:

  • залишено без розгляду –  6% проектів регуляторних актів з причин подання відповідних документів у неповному обсязі та/або їх оформлення з порушенням вимог Закону;
  • надано пропозиції  з обґрунтованими  зауваженнями та висновками щодо удосконалення до  69 % проектів регуляторних актів, з яких  3 % були розроблені за відсутності встановлених діючим законодавством України повноважень для їх прийняття;
  • відсутні пропозиції щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики  до 25% проектів, тоді як 2018 році цей показник становив лише 5%.

З  150 проаналізованих проектів регуляторних актів, розроблених органами місцевого самоврядування області, усі потребували проведення Тесту малого підприємництва. М-тест було здійснено щодо 135 проектів. Тобто, рівень дотримання вимог Методики в частині застосування органами місцевого самоврядування М-тесту склав у  2019 році 90 %, та залишився на рівні  2018 року.

Підвищення регуляторної активності та рівня відповідності поданих до ДРС проектів регуляторних актів значною мірою відбулось за рахунок інформаційно-роз’яснювальної роботи, яка проводилась фахівцями Сектору ДРС у Черкаській області у 2019 році.  Так, було проведено 10 семінарів, 32 інших заходів методологічного спрямування (круглі столи, тренінги тощо), надано 206 консультацій в тому числі, 79 консультацій з питань підготовки АРВ та М-тест.

Робота щодо підвищення рівня відповідності проектів регуляторних актів вимогам та принципам державної регуляторної політики буде продовжена Сектором ДРС у Черкаській області і у 2020 році.