На Сумщині консультували відносно виконавців заходів з відстеження результативності регуляторних актів

14.05.2020

pexels-photo-27323013 травня завідувач Сектору ДРС у Сумській області Богдана Юсупова на звернення представника відділу організаційного забезпечення діяльності Сумської обласної ради надала консультацію з питань регуляторної політики.

Зокрема, було зазначено, що відповідно до ст. 37 Закону про регуляторну політику виконавцем заходів з відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого обласною радою є її виконавчий апарат.

Строк виконання таких заходів не може бути більшим ніж 45 робочих днів.

Завідувач Сектору повідомила, що за результатом проведених заходів з відстеження готується звіт про відстеження результативності регуляторного акта, який підписується керівником регуляторного органу, що підготував цей звіт, тобто головою обласної ради.

Водночас, якщо рішенням обласної ради повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів прийнятих обласною радою делеговано обласній державній адміністрації, то згідно із ст. 37 Закону про регуляторну політику, виконавцем заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих обласною радою, є обласна державна адміністрація.

Звіти про відстеження результативності таких регуляторних актів підписуються керівником регуляторного органу, що підготував ці звіти, тобто головою обласної державної адміністрації.

Структура звіту про відстеження результативності регуляторного акта визначена Методикою відстеження результативності регуляторного акта, що затверджена постановою КМУ від 11.03.2004 № 308 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/308-2004-%D0%BF/print#n43

Нагадаємо, відстеження результативності регуляторного акта – це заходи, спрямовані на оцінку стану впровадження регуляторного акта та досягнення цим актом цілей, задекларованих при його прийнятті.

Громадяни, суб’єкти господарювання, їх об’єднання, наукові установи, консультативно-дорадчі органи, згідно із ст. 6 Закону про регуляторну політику, можуть бути залученими регуляторними органами до виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, а також мають право самостійно відстежувати результативність регуляторних актів, подавати за наслідками цієї діяльності зауваження та пропозиції регуляторним органам або органам, які відповідно до цього Закону на підставі аналізу звітів про відстеження результативності регуляторних актів приймають рішення про необхідність їх перегляду.