На Полтавщині працювали над порядком передачі в оренду комунального майна територіальної громади населених пунктів Покровськобагачанської об’єднаної територіальної громади та проведення конкурсу на право його оренди
14 липня завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун проконсультував фахівців Покровськобагачанської об’єднаної територіальної громади Хорольського району Полтавської області з питання розробки проекту рішення «Про затвердження порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади населених пунктів Покровськобагачанської об’єднаної територіальної громади та проведення конкурсу на право його оренди».
За результатами проведеного аналізу змісту зазначеного проекту рішення, представник ДРС повідомив, що воно містить норми регуляторного характеру.
У ході консультування детально обговорювались норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема частини п’ятої статті 60 та пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення», ряду статей Господарського кодексу України, а також Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 р. № 483.
Олег Моргун наголосив, що положеннями Закону України від 03.10.2019 № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 157), який набрав чинності з 01.02.2020, змінено вимоги в частині правових, економічних, майнових та організаційних відносин, що виникають під час передачі в оренду майна, що перебуває в державній та комунальній власності.
Працівникам Покровськобагачанської ОТГ зазначено, що згідно із вимогами статті 2 Закону № 157, передача в оренду майна, що перебуває у комунальній власності, здійснюється органами місцевого самоврядування відповідно до вимог цього Закону. Галузеві особливості оренди державного та комунального майна можуть встановлюватися виключно законами. Оренда майна інших форм власності може регулюватися положеннями цього Закону, якщо інше не передбачено законодавством та договором оренди.
Окрім цього, вимогами частини п’ятої розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 157 зобов’язано Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом розробити та подати до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям цього Закону; забезпечити прийняття та приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом; забезпечити прийняття центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом
Таким чином розробка Покровськобагачанською об’єднаною територіальною громадою проекту рішення, яким планується регулювання питань передачі комунального майна в оренду, можливе лише після повноцінного виконання Кабінетом Міністрів України згаданих вимог розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 157.
Принагідно фахівцям ОТГ наголошено на необхідності реалізації вимог Методики проведення аналізу регуляторного впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 під час прийняття регуляторних актів, зокрема на розрахунку витрат бізнесу на виконання рішення та доведення необхідності нового регулювання. Зазначено важливість проведення консультацій з асоціаціями та об’єднаннями підприємців, які можуть відбуватися у вигляді «круглих столів», нарад, робочих зустрічей або опитувань, для отримання інформації щодо конкретного впливу регуляції на бізнес середовище.