На Чернігівщині відбувся перший онлайн-воркшоп від команди ініціативи «Deregulate together! Платформи оновлення бізнес-клімату та розвитку підприємництва»
Днями працівники Сектору ДРС у Чернігівській області взяли участь у онлайн-семінарі для представників органів влади, громадянського суспільства та бізнесу Чернігівщини, який здійснювався в рамках ініціативи «Deregulate together! Платформи оновлення бізнес-клімату та розвитку підприємництва», що реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Захід був спрямований на покращення обізнаності представників місцевої влади та бізнес-середовища щодо сучасних інструментів регуляторної політики та їх використання задля розвитку підприємництва в регіоні.
Ключовими спікерами заходу були: Ірина Березинець, депутат Чернігівської міської ради, керівник ГО «Сяйво Сіверщини»; Олександр Пліва, керівник Ініціативи «DEREGULATE TOGETHER!»; Тарас Хавунка, керівник ГО «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб»; Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
Експерти розповіли про можливості регуляторної політики та інструменти розвитку підприємництва, які вже успішно впроваджуються в інших регіонах.
Під час онлайн-воркшопу висвітлювалися: концепція локальних платформ ефективного регулювання, як механізму для налагодження ефективного діалогу між владою, бізнесом та громадськістю; те, як підтримати розвиток підприємництва та економічний розвиток громади застосовуючи інструменти регуляторної політики; історії успіху Львівського регуляторного хабу та «Відкритої регуляторної платформи» Вінниці у впровадженні ідей платформ ефективного регулювання; ключові регуляторні бар’єри та алгоритми їх усунення і перезавантаження регуляторного середовища, зокрема, зокрема методику місцевої дерегуляції.
Звертаємо увагу на важливість висвітлення органами місцевого самоврядування інформації про можливості для розвитку бізнесу на тій чи іншій території, її регуляторний клімат. Розвиток економічного потенціалу території напряму залежить від того, наскільки місцева влада розкриває інформацію про свою діяльність громадянам, бізнесу, інвесторам та надає їм інструменти для впливу та участі. Як для місцевого бізнесу, так і для зовнішніх інвесторів важливо мати змогу швидко знайти і ознайомитись з місцевими регулюваннями. Кожною радою мають бути вжиті заходи, які сприятимуть відкритості та прозорості у здійсненні регуляторної діяльності, створенні сприятливих умов для розвитку бізнесу та інвестиційної привабливості, як для внутрішнього так і для зовнішнього інвестора.