На Херсонщині підвищилась якість підготовки органами місцевого самоврядування проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них

05.08.2020

space-desk-workspace-coworkingФахівці Сектору Державної регуляторної служби у Херсонській області проаналізували стан реалізації державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування Херсонської області у І півріччі 2020 року. 

Для отримання пропозицій щодо удосконалення регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики, протягом І півріччя 2020 року до ДРС надійшло 163 проекта регуляторних актів, у тому числі від: обласної ради – 0; районних рад – 1 (0,6 % від загальної кількості проектів); міських рад – 17 (10,4 % від загальної кількості проектів); сільських рад – 124 (76,1 % від загальної кількості проектів), селищних рад – 21 (12,9 % від загальної кількості проектів). 

Довідково: протягом І півріччя 2020 року свої проекти регуляторних актів подали до ДРС 33.3органів місцевого самоврядування області. 

Слід відзначити, що найактивнішими у забезпеченні виконання вимог законодавства про державну регуляторну політику при прийнятті регуляторних актів у І півріччі 2020 року були органи місцевого самоврядування Новотроїцького, Білозерського та Нижньосірогозького районів. 

Поряд з цим, від місцевих рад Верхньорогачицького та Високопільського районів до ДРС не надійшло жодного проекту регуляторних актів. 

В цілому, протягом І півріччя 2020 року розглянуто та опрацьовано 103 проекта регуляторних актів органів місцевого самоврядування, за результатами аналізу яких: 

  • надано пропозиції з обґрунтованими зауваженнями та пропозиціями щодо удосконалення – 81 проект регуляторних актів, з яких 3 проекта (3%) були розроблені за відсутності встановлених діючим законодавством повноважень для їх прийняття; 
  • відсутні пропозиції щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики – 22 проекта регуляторних актів (20%), тоді як у І півріччі 2019 року цей показник становив 14,8%. 

Із загальної кількості опрацьованих проектів регуляторних актів у звітному періоді органами місцевого самоврядування пропонувалося врегулювати питання щодо : 

  • встановлення місцевих податків і зборів – 98 проектів регуляторних актів (95 %); 
  • пайової участі у розвитку інфраструктури – 1 проект регуляторного акта (1 %); 
  • інші 4. 

Усі 103 проаналізованих проектів регуляторних актів, розроблених органами місцевого самоврядування області потребували проведення М-Тесту. 

М-тест було здійснено щодо 102 проектів. Тобто, рівень дотримання вимог Методики в частині застосування органами місцевого самоврядування М-тесту склав у І півріччі 2020 року – 99%, що на 1,2% більше, ніж  у відповідному періоді 2019 року. 

Загалом за результатами реалізації державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування області у І півріччі 2020 року спостерігалась тенденція до підвищення якості підготовки органами місцевого самоврядування області проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них.