Голова ДРС закликав громадськість до перегляду чинних регуляторних актів

29.01.2021

Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер закликав представників бізнесу, профільних асоціацій та неурядових організацій підтримати урядову ініціативу щодо перегляду чинних нормативно-правових актів, що регулюють господарську діяльність.

IMG_3415

«Сьогодні українська економіка вкрай зарегульована. І результат на табло — Україна посідає незадовільне 64 місце у світовому Індексі легкості ведення бізнесу.

Тож закликаю представників бізнесу, профільних асоціацій та неурядових організацій підтримати урядову ініціативу щодо перегляду 100% чинних нормативно-правових актів, що регулюють господарську діяльність.

Прошу подавати до Державної регуляторної служби України свої обґрунтовані пропозиції щодо внесення змін до неефективних регуляторних актів», – звернувся Олексій Кучер до представників громадськості.

Голова ДРС переконаний, що ситуацію можна виправити саме шляхом дерегуляції або зменшення впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання.

Зазначимо, що у свою чергу ДРС постійно збирає інформацію про законодавчі акти чи їх складові норми, що не відповідають або прямо суперечать політиці дерегуляції.

Це робиться з метою змінити або вилучити із законодавства України регуляторних актів задля усунення адміністративних бар’єрів, захисту прав та законних інтересів суб’єктів господарювання, підвищення позицій України в Рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business).

Нагадаємо, що завдяки механізму прикладного дерегулювання задля усунення  неправомірного обмеження кола суб’єктів господарювання у 2020 році Службою вжито такі заходи з дерегуляції:

  • приведено у відповідність до вимог законодавства процедуру ввезення (пересилання) на митну територію України підконтрольних Держпродспоживслужбі вантажів, внаслідок затвердження форм міжнародних сертифікатів;
  • скасовано вимогу щодо необхідності включення до переліку Мінприроди установ, організацій та закладів, які здійснюють розробку документів, що обґрунтовують обсяги викидів для суб’єктів господарювання;
  • скасовано обов’язкову вимогу для закладів охорони здоров’я, що проводять обов’язкові профілактичні медичні огляди, щодо додаткової наявності у них (окрім ліцензії) акредитаційного сертифіката;
  • скасовано необхідність в отриманні дозволів на розробку гранично допустимих скидів (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти, а також неконкурентні умови для суб’єктів господарювання в частині обмеженого вибору програм для ПЕОМ при розробці ГДС.

Варто зауважити, що відповідно до статті 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», якщо рішення ДРС щодо усунення порушень принципів державної регуляторної політики не було виконано у двомісячний строк з дня прийняття такого рішення, дія регуляторного акта зупиняється наступного дня з дня закінчення строку для виконання такого рішення.