ДРС розробила рекомендації для ОМС щодо перегляду регуляторних актів
Державна регуляторна служба України підготувала «дорожню карту» для органів місцевого самоврядування — методичні рекомендації з проведення регіонального регуляторного перегляду.
«Ми вирішили допомогти місцевим радам (особливо у новостворених громадах) швидше та ефективніше впоратися з дерегуляцією на місцевому рівні. Детально розказали, як мають формуватися та працювати комісії, за якими критеріями визначаються регуляторні акти та як ОМС можуть оцінювати їх результативність та адекватність», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.
Так, перегляд регуляторних актів на місцях здійснюється комісіями, до складу яких необхідно включати представників: місцевого бізнесу та підприємницької громадськості не менше ніж 2/3 від загальної кількості; органів місцевої влади, а також Антимонопольного комітету, Мінюсту та ДРС.
Наступним етапом після створення комісій належним чином є розгляд, опрацювання та визначення належності акта до категорії регуляторних. Крім того, акт має бути проаналізований на предмет відповідності вимогам чинних актів вищої юридичної сили.
Подальшим аналізом акта є ретроактивне визначення його мети (цілі) та проблеми, яку цей акт мав би вирішувати. Цей етап є ключовим для проведення всебічного аналізу.
Результати перегляду кожного акта оформлюються шляхом заповненого паспорта оцінки регуляторного акта, а остаточні результати роботи комісій оформлюються у вигляді відповідних переліків додатками до протоколів засідань комісії.
«І на додачу бонуси від ДРС: покрокові форми для оцінки актів органів місцевого самоврядування. Кому потрібна детальніша консультація прошу звертатися до представників Служби в регіонах», – повідомив Олексій Кучер.
Зазначимо, що завершення процесу формування громад в рамках адміністративно-територіальної реформи вимагає прийняття нових та перегляду діючих регуляторних актів.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» новообрані ради можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування, правонаступниками яких вони є, а також приймати рішення про поширення дії чинних регулювань на громади, які увійшли до їх складу.
Нагадаємо, ДРС надала місцевим радам роз’яснення щодо належного виконання вимог регуляторного законодавства.