ДРС запропонувала Міндовкілля спростити процедуру отримання дозволів підприємцями
Державна регуляторна служба України звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з пропозицією переглянути положення Типової інформаційної картки адміністративної послуги з видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, затвердженої Наказом №297 від 30.04.2021 року.
ДРС пропонує виключити з пункту 8 Типової інформаційної картки вимогу щодо надання суб’єктом господарювання повідомлення місцевої держадміністрації про наявність або відсутність зауважень громадських організацій щодо отримання дозволу на викиди, оскільки ця вимога суперечить вимогам чинного законодавства.
ДРС звертає увагу на те, що перелік документів, необхідних для отримання дозволу, визначений Порядком проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302, не містить повідомлення місцевої державної адміністрації про наявність або відсутність зауважень громадських організацій.
Пунктом 5 цього Порядку встановлено, що суб’єкт господарювання для отримання дозволу, зокрема, вміщує в місцевих друкованих засобах масової інформації повідомлення про намір отримати дозвіл із зазначенням адреси місцевої державної адміністрації, до якої можуть надсилатися зауваження громадських організацій та окремих громадян.
Водночас пунктом 7 Порядку визначено, що місцеві державні адміністрації розглядають зауваження громадських організацій, у разі потреби організовують проведення їх публічного обговорення і протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації про намір суб’єкта господарювання отримати дозвіл повідомляють про це орган, який видає дозвіл. З цього випливає, що інформація щодо наявності/відсутності зауважень громадських організацій та окремих громадян щодо наміру отримати дозвіл на викиди перебуває у володінні місцевих державних адміністрацій.
За словами Голови ДРС Олексія Кучера, Закон України «Про адміністративні послуги» не дозволяє суб’єктам надання адміністративних послуг вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління.
«Неприпустимо, якщо місцева влада перекладає на плечі бізнесу свої обов’язки та створює штучні перешкоди з корупційними ризиками. Наприклад, коли для отримання дозволів на викиди підприємці змушені надавати повідомлення державних адміністрацій про наявність або відсутність зауважень від громадських організацій. Попри те, що обов’язок розглядати звернення громадськості та повідомляти про це Міндовкілля Уряд поклав саме на місцеві держадміністрації», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер та висловив сподівання, що незабаром Міндовкілля пристане на пропозицію ДРС внести зміни до Типової інформаційної картки надання адмінпослуги та зробить крок назустріч бізнесу.
Нагадаємо, раніше Міндовкілля відреагувало на звернення ДРС та затвердило наказом Типову інформаційну картку адміністративної послуги з дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.