Прокурорам Кіровоградської області розповіли про особливості законодавства у сфері державного нагляду та контролю
Днями у приміщенні Прокуратури Кіровоградської області проведено семінар на тему: «Проблемні питання представницької діяльності органів прокуратури області в умовах законодавчих змін у сфері земельних відносин». У заході взяли участь судді апеляційного та господарського судів області, представники Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області та Головного територіального управління юстиції в області, керівники та прокурори місцевих прокуратур.
Кіровоградська область по структурі економіки є аграрною, сільськогосподарські угіддя складають більше 70 % від загальної площі області. Минулого року захищаючи інтереси держави прокурорами до судів скеровано позовів у цій сфері відносин на суму 138 млн. грн. щодо майже 2958 га. Позови у земельній сфері склали 81% від загальної кількості заявлених позовів.
Під час семінару особовий склад місцевих прокуратур орієнтовано на те, що прокурор є універсальним представником держави поза межами кримінального процесу. Тому повинен повною мірою здійснювати повноваження для своєчасного й ефективного захисту державних інтересів, адже це є одним із пріоритетів діяльності.
Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко звернула увагу учасників семінару на необхідність додержання вимог Закону України від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» при залученні фахівців органів державного нагляду (контролю) до перевірок суб’єктів господарювання.
Присутні проінформовані про встановлення до 31 грудня 2017 року мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, підставами для проведення позапланових заходів, повноваженнями Державної регуляторної служби у зазначеній сфері.
Визначені органи та сфери діяльності, на які не поширюється мораторій, особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною фіскальною службою України, органами державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), Державною службою України з питань праці.
На питання учасників семінару були надані вичерпні відповіді, у тому числі з питань формування комплексного плану проведення заходів державного нагляду (контролю), проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання у 2017 році Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Після висвітлення теоретичних аспектів із присутніми проведено практичні тренінги.