Голова ДРС закликав органи влади підтримати ініціативи Президента України щодо дерегуляції

30.07.2021

Державна регуляторна служба України змушена додатково звертатися до Кабінету Міністрів України, щоб підштовхувати різні міністерства та відомства до активізації дерегуляційних процесів – перегляду та внесення змін до чинних регуляторних актів, скасування зайвих дозволів тощо.DSC08160

Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив під час спільного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та Національної ради реформ, яке відбулася у четвер 29 липня.

Очільник Служби подякував Главі держави Володимиру Зеленському за оголошення року дерегуляції та розповів першим особам держави про перепони, які виникають на шляху реалізації дерегуляційних ініціатив Президента України.

«Я візьму на себе відповідальність заявити, що сьогодні сама суть дерегуляції концептуально неправильно вибудована. Тому що коли зараз в процесі дерегуляції ми приймаємо рішення, що необхідно скасувати якісь дозволи, але система часто не зацікавлена у спрощенні регуляторного поля. Ще у лютому цього року ДРС зверталася до одного з міністерств щодо скасування низки зайвих та неефективних дозволів», – заявив Олексій Кучер.

За словами Голови ДРС, лише після того, як він звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, це питання зрушило з місця.

«За законом, це міністерство повинно переглянути ці дозволи і вийти з законодавчою ініціативою щодо скасування 8 дозволів та переведення одного на декларативний принцип», – повідомив Олексій Кучер.

На думку Голови ДРС, сьогодні сама система не зацікавлена в дерегуляційних процесах, тому що це несе за собою скорочення структурних підрозділів, кількості штатних одиниць міністерств та відомств.DSC06080

Зазначимо, що на засіданні Нацради реформ Олексій Кучер також підняв проблемні питання у взаємовідносинах між владою та бізнесом. Зокрема, наголосив на посиленні відповідальності посадовців за правопорушення та подякував Уряду за підтримку законопроекту про збільшення розміру штрафів за адміністративні правопорушення з боку посадових осіб контролюючих органів.

«Абсолютно неприйнятно, коли контролюючі органи приходять з перевірками до бізнесу та безпідставно накладають штрафи на мільйони гривень. Фактично вони застосовують до цих підприємців «презумпцію винуватості». Водночас щодо цих посадовців діє презумпція невинуватості. Лише якщо в суді буде доведено факт правопорушення, максимальне покарання для таких контролерів — символічний штраф у 170 гривень», – заявив Олексій Кучер під час засідання Національної ради реформ.