Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/interaction_public/zvit-pro-provedennya-publichnogo-gromadskogo-obgovorennya-pytannya-rozvytku-samoregulyuvannya-galuzej-pidpryyemnytskoyi-diyalnosti/

Звіт про проведення публічного громадського обговорення питання розвитку саморегулювання галузей підприємницької діяльності

07.11.2013

Найменування органу виконавчої влади, який проводить обговорення

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Тема та питання, з яких проводилося вивчення громадської думки

Розвиток саморегулювання галузей підприємницької діяльності.

Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні

У зустрічі взяли участь члени Громадської ради при Держпідприємництві України  (40  осіб),  представники  членів  Громадської  ради  (3  особи),  експерти  (2 особи).

Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення

Письмових пропозицій та зауважень щодо питання, винесеного на обговорення, не надходило.

Під час проведення обговорення його учасники обговорили проблеми та перспективи розвитку інституту саморегулювання бізнесу, запропоновано активізувати роботу щодо впровадження саморегулювання галузей господарської діяльності в Україні.

Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення

Держпідприємнитцво України підтримує ініціативи громадськості щодо посилення та активізації роботи органів виконавчої влади спільно з представниками бізнесу стосовно впровадження в Україні збалансованої моделі саморегулювання бізнес-спільноти та передачі їй частини функцій щодо регулювання господарської діяльності.

При цьому, саморегулюючі організації мають забезпечувати баланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави та забезпечувати чесну ділову практику, безпеку та високу якість продукції (робіт, послуг), захист прав споживачів.

На офіційному веб-сайті Держпідприємництва створена рубрика «Саморегулювання», в якій висвітлюється інформація щодо суті саморегулювання господарської діяльності, відображаються коментарі експертів щодо розвитку саморегулювання та висвітлюються новини щодо впровадження цієї інституції в Україні.

 

 

Громадська рада

при Державній службі України з питань регуляторної політики

та розвитку підприємництва

 

ПРОТОКОЛ №3

засідання Громадської ради при Держпідприємництві України

(Витяг)

 

м. Київ                                                                                       01 жовтня 2013 р.

 

Час проведення: з 14:30 до 16:00

 

Місце проведення: м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, 6-й поверх, актова зала Держпідприємництва України

 

Присутні:

1. Члени Громадської ради – 40 осіб: Балдинюк О.В., Биковець В.М., Бондарчук В.В., Буряк І.О., Генін І.Б., Годовська Т.Б., Гончарова Н.М., Давидов О.О., Добровольська О.Г., Івченко О.М., Калита П.Я., Каплій О.В., Королюк Ю.М., Косенко В.А., Кошиль А.Г., Красовський О.О., Кудляк Є.В., Леонова Л.М., Міхайліді П.М., Назарчук С.Л., Найденко С.В., Павленко О.В., Павлюк Т.В., Папіровий Ю.М., Пєтухов І.М., Підберезняк Т.В., Піляєв М.М., Платкевич Б.С., Приходько Ю.Н., Проніна В.І., Прохоров Д.А., Потапова Н.В., Савчук О.А., Тасліцький Г.І., Хоменко В.О., Чумак О.В., Шабовта С.Б., Шаріфулліна О.Ю., Шнурко-Табакова Е.В., Шредер М.О.

2. Представники членів Громадської ради (без права голосу) – 3 особи.

3. Запрошені науковці, експерти, фахівці – 2 особи.

4. Представники Держпідприємництва України – 2 особи.

 

Запропонований порядок денний третього засідання Громадської ради при Держпідприємництві України (далі – Громадська рада, рада):

1. Інформація про діяльність Громадської ради за першій рік роботи.

2. Про звернення до Президента України з ініціативою щодо оголошення 2015 року Роком громадянського суспільства в Україні.

3. Про розвиток саморегулювання галузей господарської діяльності.

4. Про виключення осіб зі складу Громадської Ради.

5. Різне.

 

5. Щодо питання третього порядку денного – про розвиток саморегулювання галузей господарської діяльності

 

СЛУХАЛИ:

Папіровий Ю.М. зазначив, що Указом Президента України №187 від 12.03.2012 р. затверджена «Програма економічних реформ на 2010 – 2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», якою передбачено «Створення умов для розвитку саморегулівних організацій і поступової передачі їм частини функцій державного регулювання та контролю».

Аналіз нормативно-правової бази показує, що в Україні відсутній системний підхід до створення правових умов для розвитку саморегулювання господарської діяльності. У різних законах та підзаконних нормативних актах встановлюються різні вимоги до організацій саморегулювання, відсутні базові принципи створення таких організацій, визнання статусу організації саморегулювання державою, не має єдиного порядку формування їх внутрішньої структури.

Оскільки метою створення організацій саморегулювання є, в першу чергу, захист публічних інтересів, нормативні вимоги до структури організації саморегулювання і системи взаємовідносин організацій саморегулювання з представниками своєї галузі і органами влади мають бути регламентовані достатньо детально, в усякому разі, така регламентація представляється необхідною на перших етапах розвитку інститутів саморегулювання.

Запропоновано активізувати роботу щодо впровадження саморегулювання галузей господарської діяльності в Україні.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» – 40

«Проти» – 0

«Утримались» – 0

 

ВИРІШИЛИ:

1. Звернути увагу представників влади та громадськості щодо необхідності  поліпшення виконання Указу Президента України №187 від 12.03.2012 р. в частині реалізації положень щодо створення умов для розвитку організацій саморегулювання.

2. Запропонувати Кабінету Міністрів України доручити Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва спільно з громадськістю розробити збалансований та такий, що відповідав би міжнародному досвіду саморегулювання, проект Закону України «Про організації саморегулювання».

3. Звернутися до Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України з ініціативою проведення спільного засідання за круглим столом з метою обговорення пропозицій представників громадськості щодо необхідності створення правових умов для розвитку інститутів саморегулювання.

4. Продовжити проведення громадських слухань, круглих столів та інших заходів з питань розвитку саморегуювання та вироблення пропозицій громадськості щодо формування та реалізації державної політики з питань розвитку саморегулювання.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Громадської ради П.М. Міхайліді.

 

 

З повним текстом протоколу можна ознайомитися тут.

Натисніть для друку