Сторінка: https://www.drs.gov.ua/permit_system/pozytsiya-derzhvodagentstva-shhodo-pytannya-otrymannya-dozvolu-na-spetsialne-vodokorystuvannya/
Відповідно до статті 49 Водного кодексу України, спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, який видається юридичній особі, фізичній особі або фізичній особі-підприємцю територіальними органами Держводагентства (секторами в областях).
Форма дозволу на спеціальне водокористування та форма нормативного розрахунку водокористування і водовідведення затверджені наказом Мінприроди від 23.06.2017 № 234, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.07.2017 за № 887/30755.
Форма зазначеного нормативного розрахунку водокористування і водовідведення передбачає, що одна юридична особа (фізична особа або фізична особа-підприємець) заповнює його, враховуючи кожне місце здійснення водокористування та кожен випуск зворотних вод у межах однієї області або м. Києва.
Форма дозволу на спеціальне водокористування також передбачає встановлення загального ліміту забору та використання води для однієї юридичної особи (фізичної особи або фізичної особи-підприємця) в межах однієї області або м. Києва. Ліміт забору води у дозволі встановлюється для кожного джерела водопостачання. Крім того, у формі дозволу передбачено, що вказуються назви усіх водогосподарських ділянок, у межах яких знаходяться джерела водопостачання та приймачі зворотних (стічних) вод у межах області.
Перелік водогосподарських ділянок затверджено наказом Мінприроди від 26.01.2017 № 25 (зареєстровано в Мін’юсті 14.02.2017 за № 208/30076).
Разом з тим, відповідно до статті 48 Водного кодексу України не належать до спеціального водокористування:
Одночасно повідомляємо, що забір та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу – це максимальний обсяг забору (використання) однією юридичною особою, фізичною особою або фізичною особою -підприємцем у межах області на добу протягом року з урахуванням сезонного режиму роботи.
Тобто, при заборі та/або використанні води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води, однією юридичною особою, фізичною особою або фізичною особою-підприємцем у межах області і відсутності скиду зворотних вод у поверхневі водні об’єкти дозвіл на спеціальне водокористування отримувати не потрібно.