Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/delegatsiya-drs-vzyala-uchast-u-zustrichi-yevropejskoyi-merezhi-krashhogo-regulyuvannya-v-avstriyi/
Делегація Державної регуляторної служби України на чолі з Головою ДРС
Ксенією Ляпіною взяла участь у зустрічі Європейської Мережі кращого регулювання (Better Regulation Network (BRN), яка відбулася днями у Австрії.
BRN запросила ДРС в якості члена мережі до участі у засіданні, яке приймало Федеральне Міністерство фінансів Австрії. Господарі поділилися цікавим досвідом організації регуляторних процесів і електронного управління. Тема засідання – «Виявлення проблем», яка націлена на пошук практичних методів та шляхів з виявлення регуляторного/адміністративного навантаження на бізнес.
Нерідко влада вважає, що знає які законодавчі акти є найбільш обтяжливим для громадян та бізнесу, що не обов’язково означає, що з цим згодні громадяни чи бізнес. Також, громадяни та бізнес, як правило, звикають до процедур. Вони неохоче змінюють режим роботи, який вони вивчили, і вважають за краще залишити обтяжливу процедуру, якщо вони знають, як її виконувати. Ця тема дала можливість обговорити різні методи виявлення реальних, обтяжливих для громадян та бізнесу законодавчих актів, які у разі скасування сприятимуть полегшенню процедур адміністрування та зменшенню регуляторних видатків. Цікаві презентації представили OECD (Комітет регуляторної політики Організації економічного співробітництва та розвитку) та EU. Ключова теза – проблема може бути вирішена тільки при включенні в процес її ідентифікації та пошуку рішення зацікавлених осіб, у першу чергу – бізнесу.
«Під час зустрічі Європейської Мережі кращого регулювання учасникам презентували досвід Австрійської Економічної Палати, яка фокусує увагу на інтересах малого бізнесу при ідентифікації проблем і бере участь у консультаціях при проведенні SME тесту. В Україні обов’язкове проведення М-тесту при введенні нових регулювань, тобто тесту малого бізнесу, було ініційоване Державною регуляторною службою та введено постановою КМУ у 2015 році», – зазначила Голова ДРС
Ксенія Ляпіна коментуючи візит у місто Відень.
BRN – європейська мережа, яка складається з 87 членів з 28 країн серед яких і Україна. Вона створена з метою обміну знаннями та досвідом між її членами у сфері кращого регулювання. Членами мережі є представники органів виконавчої влади європейських країн, які є експертами в сфері кращого регулювання.
BRN вносить свій вклад у європейське регуляторне співробітництво шляхом: забезпечення майданчика для постійного діалогу з питань кращого регулювання; сприяння у здійсненні порівняння підходів та практик; забезпечення країн-членів гнучкими механізмами для визначення та адаптації до нових та перспективних сфер чи питань, пов’язаних з регулюванням; сприяння розробці єдиної «мови» з питань кращого регулювання; розвиток європейського законодавства та політик.
Презентації з поїздки: