Дерегуляція у фокусі уваги Уряду
Місцем для зустрічі урядовців з українським бізнесом стала Міжнародна торговельно-промислова конференція «Зона вільної торгівлі: можливості та виклики для України та партнерів», що відбулася 1 та 2 грудня у ТПП. У ній також взяла участь Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.
Головними темами обговорення стали міжнародні угоди України, прогрес у реформах і їх вплив на бізнес, просування українського експорту, розвиток індустріальних парків та ефективні способи взаємодії бізнесу та держави.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відзначив, що у 2016 макроекономічні показники України стабілізувалася і Уряд готовий робити все, аби полегшити розвиток бізнесу: «Наш Уряд є абсолютно відкритий перед бізнесом. Я розумію проблеми з правоохоронними органами, митницею, контролюючими структурами. Вони мусять перестати «викручувати» бізнес, тому на позаминулому засідання Уряду ми скасували 367 обмежувальних документів».
Голова ДРС розповіла представникам бізнесу про повноваження Державної регуляторної служби України, розумну дерегуляцію, необхідність рахувати витрати бізнесу при введенні регулювань, нововведення законодавства та про можливості підприємництва впливати на рішення влади ще до їх прийняття.
Ксенія Ляпіна підкреслила, що дерегуляція господарської діяльності має великий потенціал.
«Ми бачимо своїм завданням і далі працювати над усуненням бар’єрів для ведення бізнесу і вважаємо, що дерегуляція знаходиться у фокусі уваги Уряду. Перший план щодо дерегуляції господарської діяльності на 2015 рік ми виконали на 70% і зекономили бізнесу, як і обіцяли, 10 млрд. грн. Далі працюємо над виконанням плану щодо дерегуляції на 2016-2017 роки. Крім того, у 2017 році плануємо реформувати систему державного нагляду та контролю із створенням прозорої інтегральної комп’ютерної системи, куди будуть вноситись усі дані щодо перевірок, що має зменшити корупційні ризики», – зазначила вона під час свого виступу у рамках гала-сесії «Діалог Уряду Володимира Гройсмана з бізнесом: що зробили та маємо зробити?»