Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/derzhavna-regulyatorna-sluzhba-rozpochynaye-spivpratsyu-z-natsionalnoyu-patformoyu-msb-natsionalna-platforma-msb-5-03-2015/
Державна регуляторна служба розпочинає співпрацю з Національною патформою МСБ
Вдосконалення регуляторної бази та процес дерегуляції потребує активної участі підприємницької спільноти та експертів-аналітиків. Про це йшлося на зустрічі представників Національної платформи МСБ та керівництва Державної регуляторної служби України (ДРС) 5 березня у Києві.
Учасники обговорили перспективи участі малого і середнього бізнесу у проведенні реформ, а також домовилися про впровадження інструменту е-петицій на офіційному сайті Платформи.
“Сайт ДРС має певні технічні обмеження, як офіційне представництво державного рівня. Тому хотілося б організувати тематичні лінки на сайт Національної платформи МСБ, які б дозволяли отримувати оперативну думку від бізнесу з різних регіонів з приводу регуляторних актів, які заходять на узгодження”, – заявила Голова Служби Ксенія Ляпіна.
За словами Сергія Лобойко, керівника Центру розвитку іновацій НаУКМА, технічні можливості сайту www.msb.enarod.org дозволяють розмістити там відповідний модуль. Через нього підприємці та бізнес-об’єднання зможуть регулярно продивлятися які регуляторні акти надійшли на узгодження, а потім залишати свої коментарі та пропозиції щодо їх погодження чи відмови.
“Ми працюємо як регуляторний фільтр. Наше завдання робити аналіз регуляторного впливу, дивитися за тим, чи врахували в конкретному акті Міністерства та відомства пропозиції від бізнесу, чи обєктивно їх відкинули. Адже згідно законодавства, не менше місяця до відправлення в ДРС акт має бути вивішений на сайті регулятора для громадського обговорення”, – зазначила Ксенія Ляпіна.
Вона також акцентувала, що у разі якщо регулятор не витримує цей місяць на проведення нарад з громадскістю – це є повною підставою для судового рішення щодо відміни такого акту. Але коли протягом цього терміну від бізнесу та організацій підприємців не надходить зауважень щодо документу, тоді акт проходить автоматично.
В цьому контексті актуальності набуває вдосконалення інформаційного обміну між владою та бізнес-спільнотою, звернула увагу спеціаліст з комунікацій Національної платформи МСБ Анастасія Баклан. Адже не всі бізнес-асоціації та організації з питань підтримки підприємництва систематично слідкують за процесом проходження регуляторних актів, особливо у регіонах України.
Тому Ксенія Ляпіна погодилася делегувати уповноваженого представника від коммунікаційного відділу ДРС для налагодження обміну новинами та анонсами громадських слухань з Національною платформою МСБ, що полегшить отримання цієї інформації усім зареєстрованим користувачам сайту: www.msb.enarod.org та підписникам сторінки Facebook: www.facebook.com/msbplatform
Зокрема, голова ДРС розповіла про плани реструктуризації представництв Державної регуляторної служби в областях України. Зокрема, окрім оновлення складу регіональних представників, планується створення окремої посади для громадських діячів, які б консолідували навколо професійну спільноту та публічно представляли інтереси об’єднань підприємців регіону.
“Уповноважений з питань регуляторної політики, котрий працює на громадських засадах, має стати ключовою людиною, яка генерує ідеї та проводить аналіз місцевих регуляторних актів. А наш представник на державній службі був би комунікативним секретарем, працював з комп’ютером, надавав інформацію на центральний рівень та Платформі МСБ”, – розповіла вона.
Так, в результаті наради була заключена домовленість про активну участь Національної платформи МСБ у процесі відбору кандидатур від бізнесу на місцях. За декілька днів на сайті буде розміщений перелік критеріїв для вступу на посаду уповноваженого з питань регуляторної політики та стартує відкритий відбір заяв кандидатів.
Для закріплення співпраці ДРС та Платформи МСБ планується публічне підписання Меморандуму, у якому будуть визначені чіткі критерії та можливі напрями партнерства. Нагадуємо представникам бізнес-об’єднань, що ініціатива Національної платформи МСБ є відкритою для приєднання, за інформацією як долучитися до роботи дивіться за посиланням.