ДРС готує методичні рекомендації для якісної підготовки звітів про відстеження результативності регуляторних актів

06.08.2021

Державна регуляторна служба України проаналізувала звіти про відстеження результативності регуляторних актів, надані регуляторними органами відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Більшість звітів про відстеження підготовлена з порушенням вимог Закону та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, отримані від органів влади та місцевого самоврядування звіти не містять чітких кількісних та якісних показників результативності, що не дозволяє об’єктивно оцінити результати дії регуляторного акта та досягнення цілей регулювання.

«На жаль, органи влади та місцевого самоврядування вкрай формально та безвідповідально ставляться до оцінки результативності своїх рішень. Тому ми отримуємо звіти, у яких навіть немає кількісних та якісних показників. А як взагалі можна оцінити те, що неможливо виміряти?», – заявив Олексій Кучер.

На думку очільника Служби, якщо регуляторний акт не довів свою ефективність або не допоміг досягнути поставлених цілей, його потрібно переглянути чи скасувати.

Щоб допомогти регуляторам, ДРС розробляє методичні роз’яснення стосовно підготовки звітів про відстеження результативності регуляторних актів.

«Спробуємо вирішити проблему «терапевтичними» методами – надамо регуляторам методичні рекомендації щодо якісної підготовки звітів про відстеження результативності. Якщо не допоможе, підемо «хірургічним» шляхом застосування механізмів оперативного дерегулювання – будемо приймати Рішення про перегляд регуляторного акта та змушувати органи влади до дерегуляції», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.