Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/drs-majdanchyk-dlya-vyroblennya-efektyvnyh-prozoryh-ekonomichno-obgruntovanyh-rishen/
30 листопада у ДРС відбулося обговорення Закону України «Про основні вимоги до будівель та споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів, гармонізовані з нормами законодавства Європейського Союзу», розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з метою імплементації в Україні Регламенту ЄС № 305/2011. Модерувала дискусію Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.
«Ми завжди готові надати майданчик для громадського обговорення, щоб знайти дійсно компромісне рішення з усіх спірних питань», – зазначила Голова ДРС.
Серед присутніх: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, представники Мінрегіону, Конфедерації будівельників України, Офісу ефективного регулювання та профільних асоціацій.
За словами представників Мінрегіону, даним законопроектом вдосконалюється процедура отримання технічних свідоцтв – для виробників скорочується кількість етапів їх отримання в 2 рази, усуваються технічні бар’єри в торгівлі з країнами ЄС і впроваджуються єдині вимоги до експортерів і імпортерів за аналогією з країнами ЄС. Крім того, створюється єдина система відносин з конкретними учасниками і принципами взаємодії з підтвердження відповідності будівельних виробів.
Учасники ринку під час обговорення висловили ряд зауважень, тому запропонований текст закону вирішили доопрацювати протягом 2х тижнів та після узгодження з профільними асоціаціями виробників будівельних матеріалів, КБУ, Державною регуляторною службою і Мін’юстом подати на розгляд Кабінету Міністрів України.
Державна регуляторна служба України – майданчик для вироблення ефективних, прозорих, економічно обґрунтованих рішень. Дедалі частішими стають активні обговорення учасників ринків запропонованих змін до законодавства саме на базі Державної регуляторної служби України. Наприклад, нещодавно у ДРС відбулося жваве обговорення скарг підприємств, у яких Мінприроди скасувало ліцензію на поводження з небезпечними відходами. Під час засідання Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування відбулася гостра дискусія між представниками підприємств та міністерства, за участю Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака. Таке обговорення закінчилось справедливим рішенням ЕАР: двом суб’єктам господарювання було підтверджено скасування ліцензії, а одному з ліцензіатів термін дії ліцензії продовжений. Крім того, прийняте рішення про перевірку Управління екології Житомирської області, яке шість разів відмовляло одному з підприємств у видачі дозвільних документів з неналежних причин. З інформацією про результати засідання експертно-апеляційної ради можна ознайомитись на нашому веб-сайті у розділі «Ліцензування»/«Експертно-апеляційна рада»/«Рішення».