Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/drs-proponuye-minregionu-skasuvaty-dozvil-na-porushennya-ob-yektiv-blagoustroyu/

ДРС пропонує Мінрегіону скасувати дозвіл на порушення об’єктів благоустрою

05.03.2021

Державна регуляторна служба звернулася до Міністерства розвитку громад та територій з пропозицією скасувати вимогу Закону про необхідність отримання дозволу на порушення об’єктів благоустрою, оскільки чинне регулювання є неефективним і створює зайві бар’єри для ведення бізнесу.

remontni-roboty_5cfe00305342bДРС переглянула визначений Законом Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності та дійшла висновку, що дозвіл на порушення об’єктів благоустрою можливо перевести на декларацію.

За результатами аналізу ДРС виявлено, що термін, на який видається дозвіл зазвичай є коротким (на час проведення даних робіт та до одного року), а для отримання дозволу подається лише заява від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що здійснюють порушення об’єктів благоустрою.

Тому з метою проведення дерегуляції та зменшення адміністративного тиску на бізнес ДРС пропонує розробити зміни до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Переліку документів дозвільного  характеру у сфері господарської діяльності.

Відповідне звернення було направлено до Мінрегіону, який є органом, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, державну політику у сфері розвитку місцевого самоврядування та є суб’єктом законодавчої ініціативи.

Зазначимо, що ДРС узагальнює практику застосування законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, готує та подає пропозиції щодо його вдосконалення.

Також нагадаємо, що 3 березня 2021 року Уряд затвердив Національну економічну стратегію на період до 2030 року, якою передбачено скорочення кількості дозволів та поширення застосування декларативного принципу започаткування діяльності (див. розділ «Стратегічний курс політики щодо розбудови комфортного регуляторного середовища»).

 

Довідкова інформація:

00Законом України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що порушення об’єктів благоустрою, пов’язане з виконанням суб’єктами господарювання земляних та ремонтних робіт, здійснюється на підставі дозволу на порушення об’єктів благоустрою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів затверджується рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради на підставі Типового порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 30.10.2013 №870.

 

ПЕРЕЛІК земляних та/або ремонтних робіт, для проведення яких необхідно отримати дозвіл
(передбачений у додатку до Типового порядку).

  1. Земляні або монтажні роботи, не пов’язані з прокладенням, перекладенням, ремонтом інженерних мереж і споруд.
  2. Земляні або монтажні роботи, пов’язані з розриттям дорожнього покриття вулиць, доріг, майданів, площ.
  3. Роботи, пов’язані з порушенням благоустрою об’єктів зеленого господарства.
  4. Роботи, пов’язані з інженерними вишукуваннями.
  5. Роботи, пов’язані з археологічними дослідженнями.
  6. Улаштування нових та/або заміна існуючих посадкових майданчиків для пасажирів міського громадського транспорту з встановленням навісу або павільйону.
  7. Ремонт та/або улаштування майданчиків для паркування транспортних засобів, спортивних, дитячих та інших майданчиків.
  8. Заміна пошкоджених та застарілих конструкцій опор, ліхтарів, освітлювальної арматури, тросів, розтяжок, кабелів, дротів, комунікаційної апаратури.
  9. Прокладення, перекладення або заміна водостічних, водопровідних труб та водоприймальних колодязів.
  10. Установлення нових, відновлення, ремонт та заміна існуючих малих архітектурних форм.
  11. Відбудова, відновлення зруйнованих частин фундаментів пам’ятників, декоративних скульптур та композицій, елементів обладнання фонтанів та декоративних басейнів із заміною зношених труб та водопровідної арматури фонтанів тощо.
  12. Установлення нових та/або ремонт і відбудова пошкоджених споруд і обладнання пляжів (гардеробів, камер схову, пунктів прокату пляжного інвентарю, туалетів, лав, грибків, навісів, альтанок тощо), спортивного та дитячого устаткування.

Натисніть для друку