Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/drs-zaproponuvala-minagropolityky-usunuty-pereshkody-dlya-provadzhennya-rybogospodarskoyi-diyalnosti/
Державна регуляторна служба України відреагувала на звернення підприємців та виявила неузгодженість чинного законодавства в галузі рибного господарства законодавству в сфері надання адміністративних послуг, яка призводить до створення перешкод у здійсненні рибогосподарської діяльності.
ДРС звернулася до Міністерства аграрної політики та продовольства України та наголосила на необхідності розробити проекти законодавчих та
нормативно-правових актів щодо внесення змін до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» та інших підзаконних актів з метою приведення їх у відповідність до вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
«Запропонували Мінагрополітики розробити проекти законодавчих та нормативно-правових актів щодо внесення змін до Закону про рибне господарство та привести їх у відповідність до вимог Закону про адмінпослуги», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер.
За словами очільника Служби, підприємці скаржаться до ДРС на відмови з боку Державного агентства меліорації та рибного господарства, яке не погоджує їм Режим рибогосподарської експлуатації водних об’єктів.
«Простіше кажучи, знаходить причини не дозволяти ловити рибу. Ми вважаємо, що такі відмови підприємцям безпідставні. Адже в агентстві посилаються на свою Інструкцію з наказу 2008 року, який вже не узгоджується з чинним законодавством», – заявив Олексій Кучер.
Сьогодні на рівні Закону про рибне господарство не визначено положень, які встановлюють порядок здійснення такої погоджувальної процедури (підстави для відмови у погодженні Режиму, перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання погодження Режиму, тощо), що суперечить вимогам статті 5 Закону про адмінпослуги.
Погодження Режиму здійснюється відповідно до Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах, затвердженої наказом Державного комітету рибного господарства України 15.01.2008 № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.01.2008 за № 64/14755, який на сьогодні не узгоджується з вимогами законів України «Про адміністративні послуги» та «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».
Тому на адресу ДРС надходять звернення суб’єктів господарювання щодо проблем, пов’язаних з отриманням погоджень режимів рибогосподарської експлуатації водних об’єктів. За інформацією підприємців, Держрибагентство повертає подані режими на доопрацювання із зазначенням різних підстав для відмови.
«На мою думку, щоб прибирати корупційні ризики у відносинах між владою та бізнесом, нам і потрібно переглядати чинні регуляторні акти у різних сферах — вносити до них зміни або скасовувати зайві», – заявив Олексій Кучер та зазначив, що у «каламутній воді» недосконалого законодавства деякі чиновники поводяться як хижаки, тоді як суб’єкти господарювання почуваються перед ними беззахисними жертвами.
Нагадаємо, з початку 2021 року ДРС за результатами перевірок направила до суду 26 протоколів про адміністративні правопорушення щодо посадових осіб органів влади.