Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/golova-drs-kseniya-lyapina-vzyala-uchast-u-sesiyi-robochoyi-grupy-yevropejskoyi-ekonomichnoyi-komisiyi-oon-z-derzhavno-pryvatnogo-partnerstva-u-zhenevi/
Голова ДРС Ксенія Ляпіна взяла участь у Першій сесії робочої групи ЄЕК ООН з державно-приватного партнерства, що проходила цього тижня у м. Женева Швейцарської Конфедерації.
Державно-приватне партнерство (ДПП) визначено серед ключових механізмів реалізації політики модернізації економіки України, вирішення важливих соціально-економічних проблем. Висока ефективність ДПП як форми взаємодії держави та бізнесу доведена досвідом багатьох країн світу, який свідчить, що проекти в сфері ДПП дозволяють в стислі терміни залучити приватний капітал в інфраструктурні проекти та забезпечити стрімке економічне зростання навіть за відсутності значних державних вкладень. Про це йшлося під час засідання робочої групи ЄЕК ООН.
Ефективність використання механізму державно-приватного партнерства у регіонах України перебуває на досить низькому рівні. Вкрай низькою є частка приватних інвестицій – це не більше 10 % під час реалізації переважної більшості проектів ДПП. За світовими стандартами такі проекти взагалі не можуть вважатись державно-приватними.
«Для вирішення проблем, пов’язаних з використанням механізму державно-приватного партнерства, в Україні необхідно вдосконалювати політику дерегуляції шляхом впровадження модернізованих регуляторних механізмів, що забезпечують виконання державою її базових функцій, а також перейняти досвід провідних країн з питань використання різних форм ДПП», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.
У рамках засідання учасники мали можливість ознайомитися з реальними прикладами впровадження проектів державно-приватного партнерства, вивчити досвід успішного розвитку проведення реформи регуляторної політики європейських країн, презентувати Україну як юрисдикцію, привабливу для інвестування європейськими компаніями, ознайомити європейських колег з ініціативами Уряду України щодо здійснення євроінтеграційних заходів, а також обговорити з ними шляхи удосконалення політики державно-приватного партнерства та регуляторної політики на основі найкращих європейських стандартів.
Такі зустрічі сприяють встановленню зв’язків та ефективному обміну досвідом між експертами та органами державної влади різних країн, а також представниками міжнародних приватних компаній, що спеціалізується на ДПП.