Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/golova-drs-kseniya-lyapina-vzyala-uchast-u-zasidanni-rady-z-mizhnarodnoyi-torgivli/

Ксенія Ляпіна взяла участь у засіданні Ради з міжнародної торгівлі

02.04.2019

1 квітня відбулось Іimgonline-com-ua-Resize-YjASndaLh5pcbo6ІІ засідання Ради з міжнародної торгівлі під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Ключовим завданням Ради з міжнародної торгівлі є налагодження ефективної комунікації та взаємодії між Урядом та бізнесом заради підтримки та просування українського експорту у світі.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, як член Ради, взяла участь у засіданні. Вона підкреслила необхідність не забувати про вплив регуляторного середовища на малий та середній бізнес. Будь-які проблеми у регулюванні торгівельних відносин, які виникають, в першу чергу, демотивують малий та середній бізнес щодо участі у міжнародній торгівлі. Оскільки Україна – відкрита країна, то у майбутньому саме малий та середній бізнес повинен бути основою зовнішньої торгівлі.

imgonline-com-ua-Resize-2KJKyx79s4Z14jPГолова ДРС відмітила значний прогрес у реалізації Експортної стратегії України, а також звернула увагу на те, що за 5 років змінилися орієнтири українського бізнесу – значно збільшився експорт товарів до ЄС – 42, 6%  та зменшився до РФ – 7,7 %.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів серед підсумків роботи Ради та напрацьованих нею рекомендацій у 2018 році підкреслив початок підготовки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА), імплементацію Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, укладення Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем та розробку механізму публічно-приватних консультацій при проведенні переговорів щодо укладення угод про вільну торгівлю, удосконалення митно-тарифного регулювання ввезення на митну територію України сировинних товарів, які не виробляються в Україні, створення Державної установи «Офіс з просування експорту» при Мінекономрозвитку, створення експортного веб-порталу, лібералізацію валютного регулювання, презентацію експортного потенціалу України у рамках виставково-ярмаркових заходів – «China International Import Expo 2018», на виставці в Дубаї «Gulfood 2018», початок підготовки представлення інноваційного експорту України на «ЕКСПО-2020” у Дубаї».

imgonline-com-ua-Resize-bNyfgxyGxeT

Степан Кубів також відзначив, що експорт залишається одним із рушіїв економічного зростання нашої країни, формує близько 50% ВВП. І постійно зростає завдяки ефективній урядовій політиці. Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України відзначив, що у 2018 році обсяг експорту товарів і послуг збільшився на 8,6% у порівнянні з 2017 роком  і склав $57,1 млрд.55779019_1976972452425341_2565576470629974016_n

Учасники Ради визначили плани роботи на 2019 рік. Зокрема, запланований повноцінний запуск роботи Експортно-кредитного агентства (ЕКА), інших фінансово-кредитних механізмів підтримки експортерів, визначених Планом дій Уряду та Мінекономрозвитку, завершення розробки, затвердження та впровадження крос-секторальних експортних стратегій, підготовка участі України в “ЕКСПО-2020” у Дубаї.   

Нагадаємо, Рада з міжнародної торгівлі є консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України у якості координатора системи державної підтримки розвитку міжнародної торгівлі та просування українського експорту. Раду з міжнародної торгівлі очолює Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі. До складу Ради також входять представники Мінекономрозвитку, керівництво Мінрегіону, Мінінфраструктури, МЗС, Мінагрополітики, Міненерговугілля, представники Адміністрації президента України, профільних комітетів Верховної Ради України, ДФС, Державної регуляторної служби, заступник бізнес-омбудсмена.

 

Натисніть для друку