Іноземні бізнесмени, які працюють в Україні, можуть звертатися до ДРС для захисту своїх інтересів, – Олексій Кучер

21.04.2021

Інвестори та підприємці з інших країн, які ведуть свою господарську діяльність в Україні, завжди можуть звертатися до Державної регуляторної служби, щоб легально та відкрито лобіювати інтереси бізнесу перед регуляторними органами.

Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер під час робочих онлайн-зустрічей з Адамом Барболетом, керівником комерційного відділу Посольства Канади в Україні та експертами Посольства Німеччини в Україні – керівником відділу економіки Петером Ціглером і першим секретарем відділу економіки Ганнесом Мундінгером.

«Державна регуляторна служба України є тим майданчиком, де будь-який бізнес має можливість захистити свої інтереси перед регуляторами. Наше завдання – захищати інтереси підприємців від адміністративного тиску як на центральному, так і на місцевому рівнях», – відзначив Олексій Кучер.

photo_2021-04-21_15-29-46Голова ДРС повідомив іноземним дипломатам, що цього року український Уряд затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року та визначив стратегічну мету – зробити Україну найпривабливішою країною для ведення бізнесу.

«Щоб якнайшвидше досягти цієї мети та створити для бізнесу комфортне регуляторне середовище, ми прагнемо скасувати зайві та неефективні регулювання. Тому сьогодні ми активно вивчаємо досвід наших міжнародних партнерів у напрямку дерегуляції та проведенні аналізу регуляторного впливу», – заявив Олексій Кучер.

Голова ДРС висловив сподівання, що досвід Канади та Німеччини у проведенні регуляторних реформ допоможе Україні якнайшвидше піднятися в рейтингу Світового банку Doing Business.

Своєю чергою Адам Барболет та Петер Ціглер, запевнили очільника ДРС у безсумнівній підтримці України з боку Канади та Німеччини у впровадженні кращих світових регуляторних практик, а також наголосили на необхідності дотримання з боку держави єдиних правил гри для усіх підприємців.

За словами Олексія Кучера, надзвичайно цікавим є досвід Канади у покращенні системи регуляторної політики, а також досвід роботи Центру регуляторних інновацій, який просуває загальнодержавний підхід до регуляторних експериментів, що сприяє інноваціям та підвищує конкурентоспроможність економіки.

«Ми зацікавлені у дослідженні процесу розробки та практичної реалізації в Канаді щорічного законопроекту про модернізацію нормативної бази з метою видалення або оновлення застарілих чи надлишкових регулювань. Також нам дуже цікавий досвід Німеччини у застосуванні регуляторного принципу «One in – one out», за яким ухвалення нового регулювання потребує скасування старого», – відзначив Олексій Кучер.

Голова ДРС запропонував канадським та німецьким дипломатам допомогти організувати зустрічі представниками урядових установ Канади та Німеччини, які відповідають за формування та реалізацію регуляторної політики.