Ксенія Ляпіна: ДРС вдалося стати майданчиком для пошуку компромісів і прийняття виважених рішень та зупинити впровадження 330 млн. грн. додаткових витрат для малого бізнесу
21 лютого під головуванням Голови ДРС Ксенії Ляпіної відбулося розширене засідання Колегії Державної регуляторної служби України. Серед присутніх: члени Колегії, фахівці та представники територіальних органів ДРС та інших органів державної влади, народні депутати України.
«Державною регуляторною службою України у 2017 році було зупинено впровадження 330 млн. грн. додаткових витрат для суб’єктів малого підприємництва шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів. Крім того, ДРС вже вдалося стати майданчиком для знаходження компромісів та прийняття виважених, економічно обґрунтованих рішень. У 2018му ми сподіваємось на плідну співпрацю з бізнесом, який завжди був, є і буде нашим надійним партнером у здійсненні повноважень та виконанні визначених пріоритетів»,- зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна на початку засідання Колегії ДРС.
Під час засідання розглянули питання про підсумки діяльності Державної регуляторної служби України у 2017 році та пріоритетні напрями роботи у 2018 році.
Про роботу департаментів та управлінь ДРС у 2017 році розповіли: директор Департаменту державної регуляторної політики Ірина Барчук; директор Департаменту ліцензування та дозвільної системи Олена Лепіска; директор Департаменту правової роботи і державного нагляду та контролю Олександр Барбелюк; начальник Управління оперативного дерегулювання Максим Здоров; начальник Управління інформаційно-організаційного забезпечення діяльності служби Тетяна Жерибор.
Отже, у 2017му:
- Продовжилася тенденція до скорочення кількості нових регулювань.
- Зберігся високий минулорічний рівень дотримання процедури підготовки аналізу регуляторного впливу при підготовці проектів регуляторних актів.
- Відбулося певне покращення загального рівня відповідності проектів регуляторних актів, поданих на погодження до ДРС, вимогам та принципам державної регуляторної політики.
- Не використовуються коригуючі (пом’якшувальні) заходи для малого підприємництва при запровадженні нових регулювань.
- Залишаються проблеми з регуляторним плануванням.
- Залишаються, хоча їх значно менше, випадки повного ігнорування вимог регуляторного законодавства.
- Погіршився рівень відстеження результативності дії регуляторних актів.
- Виконання вимог регуляторного законодавства органами місцевого самоврядування є вкрай незадовільним, особливо у сільських районах.
- ДРС погоджено та постановами Кабінету Міністрів затверджено 23 Ліцензійних умови провадження видів господарської діяльності.
- Створено умови щодо подання документів для отримання ліцензії в електронному вигляді.
- Зросла кількість розглянутих скарг Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування.
- Продовжується створення нових дозвільних документів всупереч законодавству.
- Дерегуляція в Україні здійснюється, але недостатньо ефективно.
- Запроваджено повну публічність процедури погодження позапланових заходів державного нагляду (контролю).
- Здійснювався нагляд за дотриманням законодавства державними органами нагляду (контролю).
Поряд з результатами роботи ДРС за 2017 рік присутнім презентували пріоритети Державної регуляторної служби ДРС на 2018 рік.
Про стан реалізації державної політики з питань управління персоналом у ДРС за 2017 рік доповіла начальник Відділу управління персоналом Світлана Козюк.
Крім того, керівники територіальних органів ДРС поділилися досвідом роботи у регіонах з метою його поширення у інших областях України.
Завідувач Сектору ДРС у Кіровоградській області Наталія Оніщенко розповіла про особливості методичного забезпечення діяльності регуляторних органів та рівень виконання регуляторного законодавства органами місцевого самоврядування.
Кейсами щодо залучення громадськості до реалізації регуляторної політики на місцевому рівні поділилася завідувач Сектору ДРС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Елла Романенко.
Олександр Різник, завідувач Сектору ДРС у Дніпропетровській області, поділився досвідом щодо представництва інтересів ДРС у судах під час розгляду адміністративних справ про порушення прав суб’єктів господарювання органами місцевого самоврядування при здійсненні ними регуляторної діяльності.
Завідувач Сектору ДРС у Харківській області Олександр Колесніков розповів про здійснення нагляду та контролю за дотриманням органами ліцензування, дозвільними органами та іншими органами державного нагляду (контролю) вимог законодавства на місцевому рівні.
Нагадаємо, 20 лютого у ДРС відбувся публічний звіт Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної. Була презентована інформація про основні результати діяльності Служби щодо реалізації державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, питань дерегуляції господарської діяльності у 2017 році.