Ксенія Ляпіна: ««Паперове» виконання закону про засади державної регуляторної політики не задовольняє сьогодні ні бізнес, ні політичне керівництво країни» // Новини Київської ТПП, травень 2015

21.05.2015

Про те, які кроки сьогодні здійснюються Державною регуляторною службою в напрямку дерегуляції, на зустрічі з членами Ради Київської ТПП розповіла голова служби Ксенія Ляпіна.

За її словами, на сьогодні очолювана нею структура є органом, який відповідає перш за все за дерегуляцію і впровадження в життя закону «Про засади державної регуляторної політики». «Закон майже не змінився з 2008-го року, тим не менш завдання його повноцінного виконання залишається. Зараз ми займаємося тим, щоб його методологічно супроводити, тому що 10 років існує закон, і всі 10 років органи влади імітують його виконання. Тобто таке «паперове» виконання не задовольняє сьогодні ні бізнес, ні політичне керівництво країни. Нові міністри налаштовані не імітувати процес, а виконувати його», – відзначила Ксенія Ляпіна.

Крім того, голова Державної регуляторної служби повідомила присутнім і про те, що сьогодні вже зроблено в напрямку дерегуляції і повноцінного впровадження засад державної регуляторної політики. «Зараз затверджено план дерегуляції, він вже діє з другого кварталу. За перший квартал вдалося ухвалити низку доволі резонансних рішень, ми оцінюємо їх десь в 6 мільярдів гривень ресурсу, який не буде забиратись у бізнесу, і залишиться бізнесовы на його власний розсуд, тобто це такий своєрідний інвестиційний ресурс. Це скасування 915-ої постанови – це був реальний «рекетирський» збір від імені держави, складав біля 300 мільйонів гривень на рік. Вдалося позбавитись від низки дозволів в сільському господарстві, в надракористуванні, і так далі. Якщо нам вдасться і надалі так працювати – до 10 мільярдів гривень на рік залишиться бізнесу», – повідомила вона.

На думку Ксенії Ляпіної, торгово-промислові палати теж не мають стояти осторонь від процесів, що відбуваються в державі. Як приклад, вона навела Німеччину – там без експертної оцінки ТПП урядом не ухвалюється жодне рішення.

За словами президента Київської ТПП Миколи Засульського, сьогодні торгово-промислова палата є мостом між бізнесом і владою, і головне завдання ТПП – це  об’єднання зусиль бізнесу і доведення проблем бізнесу до органів державної влади. «Для цього здійснюються певні кроки, наприклад, ми знайшли повне взаєморозуміння з Київською митницею. Тобто, існує повне розуміння тих завдань, які стають перед нами. Адже, всі знають: якщо ми не дамо жити бізнесу, нашим промисловцям, то не буде ні митниці, ні палати», – підкреслив Микола Засульський.

Докладніше про роботу Державної регуляторної служби читайте в інтерв’ю із Ксенією Ляпіною в наступному номері журналу КТПП «Ділова панорама».