Ксенія Ляпіна: Посилення відповідальності контролерів має бути одним з пріоритетів у діяльності Уряду

31.08.2017

3630 серпня у Державній регуляторній службі України відбувся круглий стіл щодо обговорення актуальних питань усунення адміністративних бар’єрів для розвитку бізнесу з нагоди Дня підприємця.  

Представники бізнес-асоціацій та об’єднань змогли у щирій атмосфері поспілкуватися із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим, Головою Державної регуляторної служби України Ксенією Ляпіною, представниками інших державних органів.

«Проаналізувавши напрацювання експертів, макропоказники, ми можемо констатувати зростання економіки, але напруга у бізнес середовищі залишається. Порадившись із підприємницькою громадськістю ми дійшли висновку, що є ряд факторів, які можна і потрібно терміново змінити для того, щоб бізнес відчув зміни на краще. Питання номер один – це підвищення відповідальності чиновників, які співпрацюють з бізнесом. Сьогодні у нас тут дисбаланс, бо бізнес несе високу відповідальність та ризики, а чиновник своїми діями чи бездіяльністю може нашкодити бізнесовій діяльності і ступінь його відповідальності невисокий. Друге важливе питання – це продовження реформ дозвільної системи. Багато зроблено, але багато над чим ще потрібно працювати. Крім того, щоб наші підприємці виграли від співпраці з ЄС, необхідно і далі спрощувати усі адміністративні процедури для зовнішньоекономічної діяльності» – наголосила Ксенія Ляпіна.61

Голова ДРС запропонувала підприємцям брати активну участь у формуванні та здійсненні державної регуляторної політики, формувати порядок денний реформ та конструктивно співпрацювати з державними органами, а також наголосила, що успіх малого та середнього підприємництва – це успіх України.

«Створення сприятливих умов для ведення бізнесу – це частина завдань, які ми ставимо у пріоритет. Малий та середній бізнес – це 63 відсотка від загального обсягу реалізованої продукції. Зрозуміло, що йому потрібно допомагати. Тому ми продовжимо дерегуляцію та реформи митного, податкового та іншого законодавства, щоб створити насправді сприятливі умови для підприємців, зокрема промисловості» – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

37У ході діалогу підприємці запропонували додати декілька пріоритетів у програму діяльності Уряду, які з їхньої точки зору потребують додаткової уваги для поліпшення ділового клімату. Домовилися також продовжити дієвий діалог для пошуку спільних рішень. Йшлося про уніфікацію дозвільних процедур у сфері господарської діяльності та посилення адміністративної відповідальності дозвільних органів за неправомірні дії або бездіяльність при здійсненні ними свої повноважень, про заходи з удосконалення регулювання зовнішньоекономічної діяльності через оптимізацію адміністративних процедур, створення системи надання адміністративних послуг для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, а також упорядкування відповідальності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за додержанням законодавства та запровадження прозорого механізму застосування органами державного нагляду (контролю) заходів реагування (спеціальних санкцій) за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Крім того, велику увагу приділили питанню імплементації вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням останніх змін у частині приведення органами державного нагляду (контролю) у віднесених до їх відання сфер критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від впровадження господарської діяльності та уніфікованих форм актів.3

Говорили й про запровадження інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), як основного інструменту прозорості проведення контрольних заходів та посилення захисту суб’єктів господарювання у разі порушення контролюючими органами законодавства у сфері державного нагляду та контролю.

Також член Громадської ради при ДРС, член Громадської організації Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця», залучений експерт Програми «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) Олександр Пліва виступив з презентацією «Дозвіл на відповідальність: запроваджуємо відповідальність посадовців за порушення адміністративних процедур».

yzobrazhenye-367Старший експерт Програми USAID  «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) Любомир Чорній та фахівець Департаменту розвитку підприємництва МЕРТ Валерій Прокопець представили свої напрацювання щодо уніфікації дозвільних процедур  та розширення застосування декларативного принципу, а також щодо зняття бар’єрів для зовнішньоекономічної діяльності.

З нагоди Дня підприємця Голова ДРС Ксенія Ляпіна привітала представників бізнесу з побажанням наснаги і далі єднатися та відстоювати свої права. Також вона вручила орден «За заслуги» ІІ ступеня Першому заступнику Голови Державної регуляторної служби України Володимиру Загородньому.

Нагадаємо, День підприємця відзначають щорічно у першу неділю вересня.