Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/kseniya-lyapina-yakshho-yakyjs-kontrolyuyuchyj-organ-ne-vidkryvaye-informatsiyu-chy-ignoruye-zakonodavstvo-pro-derzhavnyj-naglyad-kontrol-drs-ide-jogo-pereviryaty/
18 грудня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, де йшлося про зміни у системі державного нагляду і контролю. Вже зараз кожен підприємець, за допомогою пілотного модулю ІАС ДНК, безкоштовно та без реєстрації може дізнатися чи перевірятимуть його у наступному році. З початку роботи цієї системи нею вже скористалися кілька десятків тисяч суб’єктів господарювання. Планується і далі вдосконалювати систему та застосовувати ризикоорієнтований підхід. З 2018 року запрацює основна частина системи планування заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК. Планується інформувати про результати проведених перевірок, що унеможливить маніпуляції контролюючих органів. Це також буде антикорупційним заходом. Абсолютна прозорість сприятиме тому, що кожен громадський активіст зможе відслідкувати як проводяться перевірки та як діють контролюючі органи у певних ситуаціях.
«Якщо якісь контролюючі органи не відкриють свою інформацію, не подаватимуть інформацію до системи ІАС ДНК, ігноруватимуть законодавство України про державний нагляд і контроль, Державна регуляторна служба прийде до них. У ДРС є повноваження перевіряти контролерів. І це не просто бюрократія, а реальна можливість захистити права суб’єктів господарювання», – заявила Голова ДРС Ксенія Ляпіна під час засідання «дерегуляційного» Кабміну.
Під час засідання, сьогодні, Кабінет Міністрів України скасував близько 300 урядових актів, які були неактуальними і створювали зайвий тиск на бізнес. Пропозиції підготовлено Мінекономрозвитку, Державною регуляторною службою України та BRDO.
Уряд підтримав пропозицію скасувати необхідність проведення переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 років – до сьогодні усі надрокористувачі зобов’язані були проводити державну оцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні 5 років експлуатації ділянки надр, монопольним правом на таку оцінку користувалася Державна комісія по запасах корисних копалин.
Зокрема, Постановою Кабміну спрощено порядок розмитнення товарів у морських та річкових портах. Відтепер, закордонним суднам дозволяється заходити в порти України та проводити вивантаження товарів через 24 години після надання електронної інформації про вантаж. Це пришвидшить митні процедури та зменшить можливості для корупції.
Важливим кроком для стимулювання збільшення обсягів вітчизняного виробництва та створення оптимальних умов для забезпечення сировиною хімічних підприємств України стало рішення щодо розширення переліку компаній, які отримують квоти на отримання та ввезення хімічної сировини без сплати акцизного податку.
Ще одним рішенням Уряд спростив порядок відкриття та діяльності представництв іноземних компаній та фінансових установ в Україні, що сприятиме покращенню інвестиційного клімату.
Уряд також запропонує Президентові України скасувати Указ №436 та укази, якими вносяться зміни до нього. Сьогодні, всупереч статті 133.3 Податкового кодексу України, податківці систематично штрафують підприємців за порушення норм Указу Президента №436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Відтак в разі втрати чинності Указу Президента №436 будуть скасовані штрафи за:
Під час засідання Уряду представлено:
РЕЗУЛЬТАТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ДЕРЖАВНОЮ РЕГУЛЯТОРНОЮ СЛУЖБОЮ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ЗАХОДІВ ДЕРЖАВНОГО
НАГЛЯДУ (КОНТРОЛЮ)