Ксенія Ляпіна: Збалансована регуляторна політика – важливий фактор успішності територіальних громад
23 червня у м. Трускавець Львівської області розпочався другий Форум місцевого розвитку. Захід покликаний стати унікальною міжнародною платформою обміну досвідом з питань інтенсифікації співпраці між корпусом народних депутатів, урядовцями, представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій та закордонних партнерів. У межах цього визначено ключові напрямки роботи Форуму: розвиток Карпатського регіону та децентралізація. У програмі триденного Форуму передбачені пленарні та панельні дискусії з визначених тем.
Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна вже взяла участь у пленарній дискусії «Децентралізація: вектори руху для посилення спроможностей місцевих громад».
«Децентралізація значно збільшує можливості місцевого самоврядування та наближає управління до потреб кожного громадянина. З іншого боку, посилюється й відповідальність органів місцевого самоврядування, зокрема, щодо регулювання підприємницької діяльності. Місцевий економічний розвиток, у будь якій країні, завжди будується, у першу чергу, на економічній ініціативі громадян. Успішна територіальна громада – це активний місцевий бізнес, інтенсивне залучення інвестицій. Для того щоб реалізувати таке, необхідно вміти і хотіти провадити сучасну регуляторну політику, як це робиться у розвинених країнах світу. Крім того, важливо не забувати про діалог з підприємницькою спільнотою та про вироблення таких владних рішень, які балансують інтереси громади, бюджетної сфери та підприємницької спільноти», – зазначила вона у ході обговорення.
Традиційно, у Форумі беруть участь очільники обласної влади та місцевого самоврядування, парламентарі, урядовці, маршалки воєводств, представники профільних комітетів Верховної Ради України, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, міжнародних фондів і програм. Цього року запрошено до участі у Форумі представників органів місцевого самоврядування не тільки обласних та районних рад Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей, а й представників об’єднаних територіальних громад регіону.
Впродовж 24-25 червня, у рамках Форуму, буде висвітлено низку тематичних дискусій: Кращі практики і досягнення об’єднаних громад; Створення передумов для покращення доступності регіону Карпат; Інструменти фінансування місцевого та регіонального розвитку; Міжрегіональна та транскордонна співпраця для розвитку Карпат; Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи; Альтернативна енергетика: можливості для місцевих громад; Оцінка бізнес-клімату карпатських областей: бачення малого та середнього бізнесу; Нові можливості місцевого самоврядування для підтримки малого та середнього бізнесу; Безпека у Карпатах; Кращі практики енергоефективності у містах; Природна та історико-культурна спадщина Карпат: співпраця задля розвитку туризму.
Окрім того, в межах Форуму планується проведення робочої зустрічі голів комітетів транспорту парламентів карпатських держав, обговорення реформи децентралізації з представниками об’єднаних територіальних громад. Окрім того, працюватиме постійно діючий Ярмарок донорів.