Методологічна допомога центральним органам виконавчої влади з питань підготовки аналізу регуляторного впливу вже другий рік поспіль дає значний позитивний ефект
Упродовж минулого року ДРС проведено близько 270 консультацій для розробників регуляторних актів щодо підготовки АРВ. У таких консультаціях брали активну участь фахівці 37 центральних органів виконавчої влади з 46, які надсилали проекти регуляторних актів на погодження до ДРС.
Найбільш активними серед центральних органів виконавчої влади, що виявили значну зацікавленість у проведенні консультацій, є Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Мінрегіон, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, МОЗ, Мінприроди, ДФС, Держаудитслужба, НКРЗІ, Нацкомфінпослуг, ДСНС, Держспецзв’язку, Держпродспоживслужба, ФДМУ та Міноборони.
Крім того, у 2018 році ДРС запроваджено практику проведення навчально-методичних заходів у форматі круглих столів для обговорення проблемних питань, які виникають під час підготовки АРВ. Так, впродовж року проведено 11 таких заходів для 17 міністерств та відомств (Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Міненерговугілля, НКЦПФР, ДФС, Держаудитслужби, Держфінмоніторингу, НКРЗІ, Держспецзв’язку, Держпраці, Держатомрегулювання, Держгеокадастру, ФДМУ, Нацкомфінпослуг, Мінкультури, Мінмолодьспорту та Мінінформполітики).
Наслідком проведення ДРС методичної та роз’яснювальної роботи на постійній основі, а також активної участі у цих заходах регуляторних органів є покращення якості підготовки АРВ значною кількістю розробників проектів регуляторних актів.
За результатами опрацювання 498 проектів регуляторних актів ДРС було прийнято 400 рішень про погодження, що складає 80% від усіх опрацьованих проектів (у 2017 році цей показник складав 67%). При цьому, АРВ до 183 проектів регуляторних актів (тобто майжеполовина від погоджених ДРС проектів) були доопрацьовані та приведені у відповідність до вимог Методики після проведених консультацій з фахівцями ДРС.
Понад 9% усіх поданих на погодження до ДРС проектів регуляторних актів були розроблені 34-ма регуляторними органами з 46-ми, регуляторна діяльність яких досліджувалась.
Найбільш активними розробниками у 2018 році були Мінрегіон, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Міненерговугілля, ФДМУ, Мінфін, Мінінфраструктури, МОЗ, ДФС, Мінприроди та Держпродспоживслужба.
Серед активних розробників регуляторних актів найкращий рівень дотримання вимог Закону та Методики забезпечили Мінрегіон, Держенергоефективності, АМКУ та Держгеокадастр. Всі АРВ до поданих цими органами на погодження проектів регуляторних актів відповідали встановленим вимогам.
Слід також відзначити високий рівень дотримання вимог Закону та Методики в частині підготовки АРВ у регуляторній діяльності:
ДФС – 94%;
ФДМУ – 92%;
Міненерговугілля – 89%;
Нацкомфінпослуг – 88%;
Державіаслужба – 87%;
Мінкультури – 86%;
Мінагрополітики, Держпраці та НКРЗІ – 85%;
Мінекономрозвитку – 82%;
Мінфін – 81%.
Низький рівень підготовлених АРВ до проектів регуляторних актів та виконання відповідних вимог Закону і Методики виявлено у регуляторній діяльності Мінприроди (41%). Держекоінспекцією та Держгеонадрами, які вже третій рік поспіль очолюють рейтинг розробників з найгіршою якістю підготовки АРВ, у 2018 році не було дотримано вимог Закону та Методики в частині підготовки АРВ до усіх поданих на погодження до ДРС проектів регуляторних актів.
14 центральних органів виконавчої влади впродовж 2018 року розробили та подали на погодження до ДРС лише по 1-2 проекти регуляторних актів. З них 8 центральних органів виконавчої влади підготували АРВ до проектів регуляторних актів, що відповідали вимогам Закону та Методики. Серед них Держлісагентство, Держекспортконтроль, Укртрансбезпека, Держлікслужба, ДАБІ, Пенсійний фонд України, Держфінмоніторинг та СБУ.
Натомість Держекоінспекція, Нацполіція, Мінмолодьспорт, Укравтодор та Держкомтелерадіо подали до ДРС проекти регуляторних актів з АРВ, які у повній мірі не відповідали вимогам Закону та Методики.
Пропонуємо ознайомитись із деталями повного звіту ДРС за 2018 рік.
#Звіт_ДРС_2018