На веб-сайті ДРС оновлено рубрику “Рекомендації для оприлюднення регуляторних відкритих даних”

26.12.2018

regulyatorni_danniГоловною метою впровадження рекомендацій щодо оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних є ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних. Рекомендації дають регуляторним органам прості та зрозумілі інструкції щодо оприлюднення наборів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, розробникам – гнучку модель для обміну даними та створення програмного забезпечення.

Наприклад, місто Львів вже сформувало і оприлюднило набір регуляторних відкритих даних за допомогою он-лайн сервісу «Open Data Публікатор».

48405562_1022407644632164_5184600197191172096_oНещодавно з цього приводу відбувся круглий стіл «Публічна регуляторна політика – рушій економічного розвитку Львівщини», під час якого учасники обговорили напрацювання Львівської міської ради у сфері оприлюднення регуляторних відкритих даних та можливості поширення позитивного досвіду.

Колеги з Львівської міської ради зауважили, що використання цього інструменту допомогло:
 заощадити час; 
 структуризувати інформацію;
 зробити її доступною для підприємців; 
 полегшити роботу розпорядникам інформації.

Нагадаємо, згідно з приписами Закону України «Про доступ до публічної інформації», Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835, визначено перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню всіма розпорядниками інформації. Відповідно до останніх змін внесених Урядом до цього рішення, усі розпорядники мають оприлюднювати на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних зокрема й проекти рішень, що підлягають обговоренню та  інформацію, визначену законодавством про засади регуляторної політики.

Рекомендації для оприлюднення регуляторних відкритих даних

Які переваги отримують розпорядники:

  • роз’яснення нормативно-правової бази;
  • інструкції щодо підготовки, оприлюднення та оновлення набору;
  • шаблон таблиці та структуру;
  • інструкції щодо оформлення паспорту набору.

Які переваги отримують користувачі та розробники:

  • можливість автоматизованої обробки наборів (поєднання та порівняння даних різних розпорядників, імпорт даних у інформаційні системи);
  • модель даних для розробки програмного забезпечення та обміну даними.

Крім того, на нашому веб-сайті у правому нижньому куті розміщений банер “Регуляторні відкриті дані”, завдяки якому можна легко знайти рубрику “Рекомендації для оприлюднення регуляторних відкритих даних

Рекомендації розроблені ГО «Агенція журналістики даних» (Texty.org.ua) та проектом «Регуляторна мапа України» в рамках проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» за сприяння Державної регуляторної служби УкраїниДержавного агентства з питань електронного урядування України. Реалізація проекту в Україні здійснюється за підтримки USAID/UK aid.

Вміст документу ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна.